Městské derby v Havířově uzavřelo dlouhodobou fázi II. ligy florbalistů. Favorizované Torpedo v něm porazilo nováčka ze Slovanu až v pětiminutovém nastavení a vyhrálo základní část. Petrovice odrazily nápor Havlíčkova Brodu a Žďáru nad Sázavou a po výhře v Paskově obsadily třetí místo skupiny Východ.

Slovan potrápil Torpedo, padl až v prodloužení

Zajímavá přestřelka se zrodila v duelu Torpeda a Slovanu. Nováček soutěže statečně bojoval. Potřeboval tři body, aby si i on zahrál play-off. Ve vyrovnaném zápase po dvou třetinách dokonce vedl. Domácí začali mít herní převahu až v poslední třetině, vedli 6:4, ale Slovan nadále odhodlaně bojoval a srovnal na 6:6! Když pak v 59. minutě Kuttler z Torpeda převážil misky vah zase na stranu favorita, zdálo se, že si vítěz základní části připíše těsné vítězství. Avšak devět sekund před koncem při power play Slovanu poslal zápas do prodloužení Daniš. V něm ale Jakub Kuttler za přispění Trunkáta ze Slovanu opět rozhodl a na jeho trefu už Slovan nemohl reagovat.

„Kdybychom proměňovali všechny velké šance, které jsme měli, tak vedeme 4:1 a k žádnému damatu nemuselo dojít," poznamenal trenér Torpeda Filip Kubíček.

Torpedo si následně jako vítěz základní části vybralo pro čtvrtfinále play-off za soupeře Klobouky, proti kterým se jim letos dařilo střelecky.

Florbal Torpedo Havířov – Slovan Havířov 8:7 p (1:1, 2:3, 4:3)

Branky a nahrávky: 3. Mžyk (Vlach), 30. K. Peřka (Mžyk), 33. Mžyk (K. Peřka), 44. Mžyk, 47. Vlach (K. Peřka), 52. Kuttler, 59. Kuttler (Mžyk), 61. Kuttler – 13. Daniš (Chalupa), 27. Posselt (Prorok), 37. Kozlík (Prorok), 39. Kroček (Řezáč), 53. Chalupa (Daniš), 58. Daniš (Kašpar), 60. Daniš (Chalupa).

Petrovice splnily povinnost v Paskově a jsou třetí

Petrovičtí hráči sice odjížděli na půdu až předposledního týmu, ale ten doma disponuje specifickým prostředím, které řada soupeřů přirovnává k polním podmínkám. „V té jejich nafukovací hale se každému hraje špatně. Nejspíš i Paskovu samotnému. Když se tam nahrne hodně lidí, začne se nad palubovkou tvořit pára a hráčům to pak klouže, že to připomíná spíš hokej než florbal," vtipkoval trenér Petrovic Roman Kantor, ovšem jen částečně, protože to je pravda.

Ideální proto je rychle rozhodnout zápas v první půlce utkání. „I když skóre bylo dlouho těsné, dá se říct, že jsme utkání měli pod kontrolou. Neustále jsme vedli, povedl se nám začátek a od toho se to odvíjelo. Paskov sice snížil na 2:3, ale pak jsme přidali další branky. Kluci splnili povinnost a ani jsme nezkoušeli žádné taktické varianty před play-off. Museli jsme se soustředit na to, abychom vyhráli a udrželi první čtyřku. O to šlo," zopakoval první sezonní cíl Petrovic trenér Kantor.

Díky třetímu místu si mohl tým ZFK vybrat posledního soupeře pro play-off. Volba padla na kopřivnické Vikingy. Všechny série se hrají už o tomto víkendu. V sobotu se začíná na půdě lépe postavených týmů, a sice Havířova i Petrovic. V neděli musí hráči našich klubů absolvovoat zápasy na půdě soupeřů.

Paskov Saurians – ZFK Petrovice 3:6 (0:2, 2:1, 1:3)

Branky a nahrávky: 28. Pecek (Glogar), 36. Kučera (Bonczek), 45. Kožušník (Glogar) – 5. Urban (Hochman), 9. Oborák (Lázók), 28. Oborák, 44. Firda (Plonka), 53. Schulhauser (Chvastek), 59. Oborák.