Hladké výhry, řeklo by se. Havířované si v obou zápasech skutečně nedělali problém. Soupeře „vypráskali" a s chutí si zastříleli. Možná z nich po postupu přes nevyzpytatelné Petrovice spadla nervozita. V této sérii mohli hodně ztratit. Přece jen šlo o derby a stát se mohlo všechno. Trenér Torpeda Filip Kubíček se ale díval spíše jiným směrem. „Předně je třeba říct, že Brno nepřijelo v optimální sestavě. Mají velkou marodku a nepřijely ani obvyklé opory. No a pak se do naší sestavy vrátil Pavel Kožušník," zmínil Kubíček návrat havířovské ikony do mužstva.

S ním vypadá ofenziva mužstva hned jinak a jiná je i atmosféra v kabině. „To se o Pavlovi ví, on je bavič, hecíř, taková dobrá duše týmu. V pravý čas vypustí v šatně hlášku, ze které se válíte smíchy. Ale na hřišti šel příkladem, dával branky, nahrával. Mladý Mžyk z juniorky vedle něj florbalově roste," pochvaluje si Kubíček.

Po zkušenosti z prvního duelu, kdy dostali naloženo, se Brňané ve druhém utkání upnuli k totální defenzivě. „Bylo skutečně obtížné se tam nějak prokombinovat. Pořád jsme trefovali vrchní hráče, horko těžko jsme dali aspoň ty tři branky. Pak už to hosté museli otevřít a napadalo jim to tam. Ale do té doby předvedli opravdu hutnou defenzivu. Navíc jsme si museli dávat neustále pozor na jejich brejky," vysvětloval trenér Torpeda.

Přesto domácí nezažili během víkendu vyloženě pasáž, ve které by se utápěli. Podpořit útok a vytvořit dobrou palebnou pozici spoluhráčům pomáhali i obránci, třeba Vlach, který se nebál i drzé kličky na vlastní polovině. Domácí si pokaždé vytvořili náskok, který udrželi. I díky skvěle chytajícímu Piškovi v brance. „Doma jsme to zvládli a máme slušně nakročeno. Ale kluky jsem už varoval před zápasem v Brně. To bude úplně jiná káva a Gulliveři určitě udělají vše pro to, aby se k nám ještě vrátili. My to zase budeme chtít ukončit. Přespávat v Brně se nám nechce. Nikdo nebude chtít ustoupit," je si Kubíček vědom toho, že v jihomoravské metropoli nečeká Torpedo vůbec snadná práce.

Florbal Torpedo Havířov – Sokol Brno Gullivers 11:4 (4:1, 5:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 6. Bajgar (Pavel Kožušník), 13. Bajgar (Mžyk), 14. Čížek (J. Kantor), 15. Čížek (Kajpuš), 26. J. Kantor, 29. Černý (Plášek), 29. Bajgar (Mžyk), 31. Pavel Kožušník (Vlach), 38. Pavel Kožušník (Vlach), 46. Pavel Kožušník (Vlach), 59. Čížek (J. Kantor) – 4. Hnízdil, 29. Bořecký (Dřevěný), 36. Konečný (Kubala), 37. Konečný.

Florbal Torpedo Havířov – Sokol Brno Gullivers 7:1 (1:0, 2:0, 4:1)

Branky a nahrávky: 14. Pavel Bezděčík (Plášek), 22. Bajgar (Pavel Kožušník), 36. Pavel Kožušník (Mžyk), 47. Beneš (J. Kantor), 48. Plášek (Halaxa), 54. Pavel Kožušník (Mžyk), 58. Plášek (Halaxa) – 58. Kubala (Demek). Stav série: 2:0.

Havířov: Piško – Peřka, Vlach, Beneš, Folwarczný, Halaxa, Třaska, Nevrlka – Pavel Kožušník, Bajgar, Mžyk – Kajpuš, J. Kantor, Čížek – Plášek, Pavel Bezděčík, Pěgřímek – Černý, Kraus, Kloza. Trenér: Filip Kubíček.