Tentokrát se hrálo v Praze, ale ani po čtyřech vzájemných utkáních se nerozhodlo o celkovém vítězi první ligy.

Výsledek v hlavním městě byl totiž stejný jako před týdnem v Havířově, tedy 1:1 na zápasy, což znamená, že stav série je nadále nerozhodný (2:2) a postupujícího do superligy tak definitivně určí až středeční rozhodující souboj v Havířově.

Městská sportovní hala bude jistě praskat ve švech. Hraje se od 19 hodin.

Hrají spolu vyrovnané týmy

Také na půdě Vinohrad se ukázalo, jak vyrovnané jsou oba celky a jakou mají kvalitu. „Myslím, že lepší finále si sotva mohl někdo přát. Je tam kvalita, teď to navíc bude kdo z koho a to jsou zápasy, které se hrají jen párkrát za život,“ upozornil trenér Torpeda Filip Kubíček.

Jeho tým předvedl v obou venkovních zápasech solidní výkony. V prvním utkání vedl, ale hrál pořádně jen deset minut, což pak hráčům trenér Kubíček vyčítal. „Proti Vinohradům to musíte valit celou dobu. Nestačí hrát deset minut a pak si myslet, že to nějak půjde. Však to také soupeř otočil a my zase zabrali až v poslední třetině. To už ale bylo pozdě, i když šance na obrat jsme měli,“ připustil Kubíček.

Nestor týmu Pavel Kožušník.

Herně se Havířované soupeři vyrovnali, jen udělali více chyb v rozehrávce. V neděli se pak role obrátily a chybovaly především Vinohrady. Bylo patrné, že jsou nervózní. „Říká se, že udělat poslední krok je nejtěžší. Asi na tom něco bude. Naštěstí jsme dokázali chyby soupeře trestat, on nás zase tolik netrestal,“ porovnával havířovský kouč.

V neděli se mu už výkon mužstva zamlouval. „Kluci to odehráli výborně. Odbojovali to. Tyhle zápasy se už opravdu musí hrát tak, že cedíte krev. Povedla se nám hlavně druhá třetina, kde jsme to hrnuli od začátku do konce, mohli jsme dát i víc gólů než pět a možná by se už Vinohrady nevzpamatovaly,“ ohlížel se za povedeným druhým zápasem Filip Kubíček.

V poslední části se nervózní domácí přece jen dočkali dramatizace duelu, když postupně snížili až na 7:9. „Udělali jsme zase nějaké chybky, ale celkově jsme vyhráli zaslouženě, byli jsme aktivní a agresivnější. Také nás v klíčových chvílích podržel brankář Kotula,“ uznal Kubíček, jemuž se líbilo, že mužstvo šlapalo celých šedesát minut.

„To je prostě základní předpoklad úspěchu. Musíte makat celou dobu, bojovat a být aktivní. Je ale otázka, jak bude vypadat rozhodující zápas, protože tady už není kam couvnout. Každý bude chtít vyhrát, neudělat chybu,“ uvažuje před rozhodujícím střetnutím Kubíček.

Torpedo potvrdilo svou ofenzivní sílu. Dát venku deset branek se počítá. Proto se dá předpokládat, že opatrnost ve středu asi prim hrát nebude. Důležité bude i to, co Havířovanům dovolí soupeř. „Potkávají se fakt vyrovnané mančafty, my se budeme soustředit na náš vlastní výkon, musíme to zase valit od začátku do konce a hlavně nedělat chyby. Doufáme také v podporu našich fanoušků,“ zakončil Kubíček.

Hrát o postup do nejvyšší soutěže se ve městě nepoštěstí každý den, proto by si hráči skutečně zasloužili masivní podporu příznivců. Ostatně, především pro ně chtěli hráči Torpeda zvládnout čtvrtý duel a ještě vrátit sérii do Havířova. Povedlo se.

Na vítěze pátého utkání finále a tím pádem i celé první ligy čeká zasloužený postup do superligy, poražený se o nejvyšší soutěž ještě pokusí v baráži, kam spadlo superligové Brno.

VÝSLEDKY

Sokol Královské Vinohrady – Torpedo Pegres Havířov 5:4 (3:2, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 14. Linhart (O. Stuchlík), 15. Linhart (Z. Stuchlík), 20. Linhart (Kapucián), 22. Linhart (Z. Stuchlík), 52. Skřivánek – 2. Černý (Kožušník), 19. Kloza (Mžyk), 50. Kraus (Mžyk), 52. Mžyk (Vlach). 

Sokol Královské Vinohrady – Torpedo Pegres Havířov 7:10 (3:2, 0:5, 4:3)

Branky a nahrávky: 2. Rychetník (Hartman), 5. Linhart (Kapucián), 14. Z. Stuchlík, 46. Skřivánek (Linhart), 54. Skřivánek (O. Stuchlík), 55. Z. Stuchlík (O. Stuchlík), 56. Skřivánek (Z. Stuchlík) – 11. Kraus (Kozlík), 14. Černý (Klimeš), 21. Kožušník (Klimeš), 28. Černý (Klimeš), 29. Kloza (Vlach), 34. Kožušník (Klimeš), 38. Vlach (Kučera), 44. Černý (Kožušník), 53. Klimeš (Varta), 60. Klimeš. 

Sestava Torpeda: Kotula (Piško) – Vlach, Kučera, Krečmer, Šochman, Beneš, Kuttler – Peřka, Kloza, Mžyk – Kožušník, Klimeš, Černý – Bezděčík, Plášek, Kozlík – Kraus, Holeš, Varta.