Na půdě soupeře však prohráli, přestože po dvou třetinách vedli 5:3. „Bohužel jsme dostali tři branky v oslabení, na to pozor. Brno dostalo k dispozici tři přesilovky, všechny využilo a díky tomu vyhrálo. Doma musíme hrát velmi disciplinovaně,“ varuje trenér Torpeda Filip Kubíček.

Jeho tým cestoval do jihomoravské metropole s očekáváním. „Nevěděli jsme pořádně, co od toho čekat, byť hrubé obrysy brněnské hry jsme znali. Musím uznat, že soupeř je mimořádně silný na balonku. Rychlostně je také vybaven, ale v tom bychom se mu snad mohli rovnat. Ale technicky je na tom fakt dobře, silný v soubojích jeden na jednoho,“ přiznal Kubíček.

Ačkoliv některé důležité herní ukazatele hrají pro účastníka superligy, Havířované se mu za jisté konstelace mohou rovnat.

„Dvě třetiny jsme to v Brně potvrzovali. Za prvé nesmíme dělat chyby v rozehrávce, to je základ. Míček nám musí chodit z první, když je tam pak náběh a okamžitá střela, tak se dá s Brnem hrát. Samozřejmě se to musí dělat v plné rychlosti. Pak je šance,“ popisoval trenér Torpeda, že se Havířovu dařilo s favoritem držet krok.

„Při hře pět na pět jsme vlastně zápas vyhráli, ale to je vedlejší. Teď už víme lépe, co Brno hraje a můžeme se na něj lépe nachystat. O víkendu se hraje u nás a chtěli bychom vyhrát, protože postoupit pořád chceme,“ ujistil Kubíček.

Ten by si přál zopakovat atmosféru z pátého finálového duelu s Královskými Vinohrady, kterou vytvořilo 550 báječných fanoušků. „Budeme je zase potřebovat. Rádi bychom se do série vrátili,“ dodal Filip Kubíček.

Doma už Torpedo bude moc využít služeb Pavla Kožušníka, který v Brně chyběl.

V sobotu se hraje v Městské sportovní hale od 18, v neděli pak už od 16 hodin.

Itelligence Bulldogs Brno – Torpedo Pegres Havířov 8:6 (2:2, 1:3, 5:1)

Branky a nahrávky: 12. Ondráček (Juhaňák), 17. Kladivo, 33. Bauer (Grlický), 44. Ondráček (Sládeček), 46. Juhaňák (Žižka), 49. Ondráček (Bauer), 49. Bauer (Sládeček), 51. Coufal (Juhaňák) – 3. Kozlík (Beneš), 10. Kraus (Kozlík), 26. Mžyk (Peřka), 26. Klimeš (Černý), 31. Peřka (Kloza), 45. Kozlík. Rozhodčí: J. Filipčík, O. Filipčík. Vyloučení: 0:3. Využití: 3:0. Diváci: 146.

Havířov: Kotula – Vlach, Kučera, Krečmer, Šochman, Beneš, Kuttler – Peřka, Kloza, Mžyk – Fiedor, Klimeš, Černý – Bezděčík, Plášek, Kozlík – Kraus, Holeš, Varta. Trenér: F. Kubíček.