Havířovští začali sympaticky a dlouho nebylo na palubovce znát, že hrají proti úřadujícímu vicemistrovi. V 10. minutě otevřel skóre nestárnoucí Pavel Kožušník, ale do minuty bylo srovnáno. Dobrý výkon předváděli domácí i ve druhé části. Ostravští se sice ujali vedení, ale dva slepené góly Firdy a Kožušníka znamenaly nadějný obrat. Ten odmítli hosté v závěru druhé části, kdy se opět ujali vedení.

V poslední třetině dokázali Vítkovičtí svůj náskok bleskurychle pojistit a poté už na palubovce kralovali a sázeli jeden gól za druhým. Než se hráči Torpeda nadáli, prohrávali 3:8. Florbalisté obou týmů předváděli až dokonce zápasu touhu po vstřelení branek, takže diváci viděli mnoho zajímavých situací na obou stranách. Celkem padlo v utkání patnáct branek, když Vítkovičtí stihli dosáhnout na populární desítku.

Torpedo Havířov – Woow Vítkovice 5:10 (1:1, 2:3, 2:6)

Branky a nahrávky: 10. P. Kožušník (Varta), 25. Firda (Plášek), 26. P. Kožušník, 54. Juhaňák (Krupa), 55. Jurčík – 11. Tokoš (Kološ), 24. Matúš (Suchánek), 36. Suchánek (Hájek), 40. Hájek (Suchánek), 41. Suchánek (Heczko), 47. Hrubý (Heczko), 48. Řezanina (Hájek), 53. Hubálek (Matúš), 57. Tokoš (Hubálek), 59. Matúš (Suchánek). Rozhodčí: K. Sojka, T. Sojka, vyloučení: 5:5, využití: 2:2, diváci: 375.

Havířov: Krupa, Laja – Kowal, Firda, Peřka, Varta, P. Kožušník, Bezděčík, Juhaňák, Bajgar, Vydra, Plášek, Starostka, Jurčík, Zemánek, Čontoš, Mertha, Fliega, Suszka, Mattivi. Trenéři: Jochman a Pacík.

Další zápas hraje Havířov v sobotu v Chodově.