„Bohužel pro nás jsme nesplnili cíl přivézt domů aspoň jedno vítězství. V obou zápasech jsme od něj nebyli daleko. Položily nás zbytečné chyby taktického rázu," mračil se trenér Torpeda Filip Kubíček.

Jako vejce vejci se podobala obě utkání na ostravské půdě. V první třetině si domácí vždy vytvořili náskok, ve druhé o něj přišli a v závěru měli více štěstí. Ve druhém případě dokonce rozhodovaly až samostatné nájezdy.

„A ty jsme nezvládli. Jeden proměnil ten nejzkušenější – Pavel Kožušník. Jinak nic," pokrčil rameny Kubíček. Přitom Havířované jednou týdně nájezdy trénují v takzvané hře „o mentála". Kdo poslední zbude jako nejhorší exekutor nájezdů, je „mentál" a musí přispět do klubové kasy. V Ostravě se tento zábavný trénink mohl borcům Torpeda hodit, ale v této činnosti vyhořeli.

„My jsme hlavně neměli k nájezdům vůbec dospět. Vedli jsme 4:2, pak jsme udělali hrubky plynoucí ze špatné disciplíny. Hráči holt neplnili to, co jsme si řekli a o nadějný náskok jsme přišli. Úplně zbytečně," poznamenal Kubíček. V prodloužení se spíše čekalo na nájezdy, a to už je stará známá loterie.

Zajímavostí druhého zápasu byl fakt, že se obešel bez vyloučení. Ještě větší zajímavostí je, že MVIL neměl žádného vyloučeného hráče ani v prvním utkání. „Tam to ale vůbec nezvládli rozhodčí," ulevil si Kubíček v narážce na netrestání ostravských faulů za jasné přečiny.

Havířované v prvním duelu rychle vedli, chtělo to přidat další góly. „Souhlasím. Dostali bychom se do větší pohody, nemuseli bychom pak dorovnávat. V prvním utkání nás stál výsledek nedůraz před oběma brankami, v obou zápasech dohromady pak taktická selhání," rekapituloval kouč Torpeda.

Teď už se jeho týmu bude série hraná na tři vítězství těžko otáčet. „Ale nic nebalíme. Rozložení sil je vyrovnané, i u nás doma budou rozhodovat detaily, protože soupeři se navzájem znají a sotva se něčím překvapí. My si za ty porážky můžeme sami, neměli jsme dělat hloupé chyby a minimálně jednou bychom se radovali. Teď budeme muset zabrat doma," poznamenal Kubíček.

Mise prodloužit si sezonu začne Havířovu v sobotu od 17 hodin, kdy je na programu třetí duel série. Pokud Torpedo uspěje, zahraje si v Městské sportovní hale ve stejný čas i v neděli. Obejít se ale bude muset bez legendy Pavla Kožušníka, který odjíždí na hory. Dohromady se v těchto dnech dává útočník Folwarczný, zraněný v prvním utkání v Ostravě.

1. MVIL Ostrava – Florbal Torpedo Havířov 6:5 (3:1, 1:3, 2:1)

Branky a nahrávky: 6. Kezua (Tomiczek), 8. Robenek (Gurkovský), 10. Šebesta (Gurkovský), 39. Kezua (Šrámek), 46. Tesárek (Kotzur), 47. Tesárek (Dombrovský) – 1. Mžyk (Bajgar), 31. Kajpuš (Beneš), 35. Kajpuš (J. Kantor), 37. Kajpuš (Kloza), 49. Pavel Kožušník (Vlach).

1. MVIL Ostrava – Florbal Torpedo Havířov 5:4 sn (2:1, 0:1, 2:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Šrámek (Kořínek), 11. Tomiczek (Robenek), 46. Šrámek (Kezua), 54. Robenek (Adamík), rozhodující nájezd Dombrovský – 10. Černý (Čížek), 28. Bajgar (Mžyk), 44. Kajpuš (Fliega), 46. Kajpuš (Čížek). Stav série: 2:0.

Havířov: Piško – Peřka, Vlach, Beneš, Fliega, Duda, Folwarczný – Pavel Kožušník, Bajgar, Mžyk – Kajpuš, J. Kantor, Čížek – Kraus, Bezděčík, Plášek – Nevrlka, Kloza, Černý. Trenér: Filip Kubíček.