Náchod je v tabulce poslední, hráči Torpeda si ale uvědomovali, že je čeká těžká práce. V letošním kalendářním roce totiž vyhráli jediný zápas a propadali se tabulkou. Nyní potřebovali zabrat. „Čekali jsme, že to bude těžké, naše poslední zápasy nasvědčovaly tomu, že něco nefunguje,“ věděl vedoucí Havířova Pavel Kotula.

Torpedo v 16. minutě jako první inkasovalo, Kozlíkovi se však povedlo po patnácti vteřinách srovnat. Vyrovnaná byla i druhá třetina, po které na světelné tabuli svítilo skóre 5:5. „Herně pro nás soupeř tak náročný nebyl, ale náročné to bylo v našich hlavách,“ uvědomoval si vedoucí hostujícího týmu. „Jsme pod tlakem, play off se blíží a my jsme věděli, že musíme vyhrát. Kdybychom nestačili ani na posledního, tak by něco bylo špatně,“ dodal.

Havířovský tým se ve třetí třetině dostal do vedení, Náchod ale znovu srovnal. „Byly to nervy, už jsme přemýšleli o nějakých variantách na prodloužení,“ přiznal Kotula. Necelých 90 vteřin před koncem však jeden z havířovských hráčů nahodil míček před branku a náchodský Geisler si ho srazil do vlastní branky. Přesně po minutě se navíc trefil Filip a bylo rozhodnuto.

Torpedu pomohlo, že se v zápase prosadilo více hráčů. „Už to nestojí na pár lidech, prosadili se i sváteční střelci, to by nám mohlo pomoct,“ těší Kotulu. A výborný výkon předvedl také gólman Stefan, jenž si připsal 45 zásahů. „Profiluje se nám jednička na play off,“ má jasno vedoucí Exelsioru. „Budeme na něj hodně spoléhat, je to jeden z našich klíčových hráčů,“ uzavřel.

Primátor Náchod – Torpedo Exelsior Havířov 6:8 (1:1, 4:4, 1:3)

Branky a nahrávky: 16. Bureš (Světlík), 23. Čejpa (Bureš), 31. Macháček, 37. Bureš (Vlček), 39. Bureš (Macháček), 50. Hrubý (Čečetka) – 16. Kozlík (Filip), 29. Feber (Vilím), 30. Kloza (Tychtl), 35. Kloza (Tychtl), 37. Holeš (Drong), 47. Vilím (Kučera), 59. vlastní Geisler, 60. Filip (Plášek). Rozhodčí: Müller – Novosad. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Diváci: 100.

Havířov: Stefan – Plášek, Ošťádal, Šochman, Kučera, Vlach, Drong – Filip, Kozlík, Křístek – Feber, Vilím, Bezděčík – Tychtl, Kloza, Holeš – Kraus, Nivnický. Trenér: Plášek.