Torpedo, nově již Exelsior, bylo před sezonou bráno jako jeden z favoritů na postup do nejvyšší soutěže. A úvodní zápasy ukazují, že právem.

Havířovští zatím vyhráli všechny čtyři zápasy. „Jsme spokojeni, ale po těch změnách, které u nás proběhly, i překvapeni,“ uvedl zástupce generálního manažera a vedoucí A-týmu Pavel Kotula. „Ale je za námi jen pár zápasů, ti nejtěžší soupeři nás teprve čekají, takže bych to nepřeceňoval,“ dodal.

Exelsior Havířov – Slovan Havířov 8:7 (3:2, 2:2, 3:3)

Havířovští si v úvodu sezony poradili s Litvínovem i Chomutovem. Oba týmy porazili o gól. A v drama se proměnilo také derby se Slovanem, kterému přihlížela téměř pětistovka diváků. „Bylo super hrát před takovou atmosférou,“ potěšilo Kotulu.

Hosté šli už ve druhé minutě do vedení, Torpedo ale ještě do přestávky skóre otočilo a do kabin se šlo za stavu 3:2 pro domácí. „Slovan nás překvapil. Jeho výsledky napovídaly, že by to mohlo být lehké utkání, ale opak byl pravdou,“ přiznal Kotula. Také druhá třetina byla vyrovnaná. „Soupeř hrál dobře, nemohli jsme se dostat k výkonu, jaký jsme chtěli,“ dodal vedoucí domácího týmu.

Ve třetím dějství se už zdálo, že Torpedo recept našlo a v 57. minutě vedlo o čtyři góly, jenže Slovan se nepoložil. Bleskově snížil na rozdíl jediného gólu, dokonce se prosadil i v oslabení, a do konce chyběly ještě necelé dvě minuty. „Báli jsme se, že nakonec srovnají,“ uvedl Kotula. Torpedo ale dramatický závěr, během něhož se pořádně vyhrotila atmosféra, zvládlo. „Mělo to náboj. Slovan neměl co ztratit, všechno vrhl do útoku a značně nám to znepříjemnil,“ ulevil si po konci zápasu Kotula.

Branky: 15. a 37. Klimeš, 24. a 57. Černý, 48. Tychtl, 57. Feber, 5. Kozlík, 19. Kloza – 2., 17. a 22. Prorok, 33. a 58. Smeták, 58. a 59. Kozelský. Rozhodčí: Kačer – Vašíček. Vyloučení: 2:0, navíc Prorok (Sn) 5 min. Bez využití. Diváci: 492.

Florbalové derby Torpedo Exelsior (žlutí) vs. Slovan Havířov.

Exelsior Havířov – Start Praha-Kunratice 13:2 (2:1, 2:0, 9:1)

O dva dny později hostil Exelsior soupeře z pražských Kunratic. Domácí se na začátku desáté minuty dostali do vedení, a to už nepustili. V prvním dějství sice soupeř ještě snížil, ve druhé třetině ale Torpedo přidalo dvě branky a tu třetí vyhrálo dokonce 9:1.

„Celých šedesát minut jsme hráli dobře. Poprvé v sezoně jsme předvedli takto kompaktní výkon,“ potěšilo Kotulu. Parádní zápas odehráli Klimeš s Kozlíkem, kteří si shodně připsali bilanci 3+1. Výborný výkon podal i gólman Stefan.

Diváci odcházeli po zápase spokojeni. A spokojený byl i Kotula. „Pokud takto budeme hrát celou sezonu, tak můžeme dojít daleko,“ věří.

Branky: 23., 43. a 46. Kozlík, 34., 41. a 59. Klimeš, 10. a 49. Kraus, 16. a 51. Černý, 45. Filip, 52. Peřka, 58. Kloza – 18. Boubelík, 50. Chmelíček. Rozhodčí: K. Sojka – T. Sojka. Vyloučení: 3:1. Využití: 1:1. Diváci: 152.