Torpedo si z úvodních dvou naprosto vyrovnaných utkání v Ostravě přivezlo dvouzápasové manko, což už samo o sobě dávalo tušit problémy. „Ale chtěli jsme to doma zkusit a ještě o postup zabojovat," poznamenal trenér havířovských florbalistů Filip Kubíček.

V prvním utkání se to podařilo. Opatrná první třetina ještě branky nepřinesla, zato ta druhá hned pět, z toho čtyři do ostravské sítě. „Hráli jsme dobře a proměňovali šance, cž se ve druhém zápase říct nedalo. Vedli jsme už 6:2, hosté to pak zkusili v power play, dali dva góly, ale hned jsem si vzal time out, abych kluky uklidnil. Pak už to zase bylo v klidu a přidali jsme další branky," rekapituloval první zápas trenér Kubíček.

Ve druhém utkání se jeho tým nemohl trefit. „Bohužel jsme nebyli schopni skórovat ani z vyložených pozic. Netrefovali jsme odkrytou branku, nelepilo nám to," pravil Kubíček a sportovně přiznal, že soupeř byl v neděli lepší. „Asi jsme se vystříleli v sobotu. První třetina byla zase dost opatrná, vlastně i ta druhá, ale tam už jsme měli několik možností skórovat. Ostrava ale také," dodal.

Vítězný tak byl už první gól MVILu z hodně sporného trestného střílení. „Nevím, to se mi nezdálo. Byl tam souboj jeden na jednoho, faul to asi byl, ale trestné střílení?" divil se Kubíček. Ostravští hráči však do rozhodčího „hučeli" tak dlouho, až jim trestné střílení věnoval.

V Havířově budou na cíli dostat se do I. ligy pracovat dál. „Věřím, že hlavně mladí nabrali potřebné zkušenosti, které v další sezoně zúročíme. Letos jsme docela zapracovali na obranném stylu, je podle našeho mínění svižnější, atraktivnější pro diváky. Celá sezona byla určitě plusem, po delší době jsme si zahráli play-off a odehráli řadu kvalitních utkání," hodnotil sezonu Kubíček.

Florbal Torpedo Havířov – MVIL Ostrava 8:4 (0:0, 4:1, 4:3)

Branky a nahrávky: 21. Bajgar (Mžyk), 25. Fliega (Čížek), 31. Třaska (Pavel Bezděčík), 37. Pavel Bezděčík (Plášek), 46. Vlach (Bajgar), 48. Kraus (Plášek), 58. Kraus (Plášek), 58. Mžyk (Bajgar) – 37. Cabiš, 46. Robenek (Gurkovský), 54. Šrámek (Cabiš), 56. Gurkovský (Dombrovský). Stav série: 1:2.

Florbal Torpedo Havířov – MVIL Ostrava 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)

Branky a nahrávky: 29. Kezua, 42. Matěj (Šrámek), 59. Gurkovský (Tomiczek), 60. Šebesta (Tomiczek). Konečný stav série: 1:3.

Havířov: Piško (Musiol), Nešťák – Peřka, Vlach, Folwarczný, Třaska, Beneš, Fliega – Bajgar, Mžyk, Mattivi – Kraus, Pavel Betděčík, Plášek – Kajpuš, J. Kantor, Čížek – Duda, Černý, Nevrlka. Trenér: Filip Kubíček.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.