Čtvrté utkání na půdě superligového Brna nezvládli, prohráli vysoko 5:12 a tudíž i barážovou sérii 1:3 na zápasy.

Brno v rozhodujícím utkání předvedlo „lepší tah na branku“. První třetina byla ještě vyrovnaná, ale od druhé získali Buldoci převahu nejen na míčku, ale i v osobních soubojích. „Bohužel jsme ve druhé části inkasovali čtyři góly. Rozhodla pasáž kolem třicáté minuty, kdy jsme dostali tři rychlé branky a Brno tím získalo malý trhák, který si udržovalo a pak ještě navyšovalo,“ mrzelo trenéra Havířova Filipa Kubíčka.

Do poslední části to hosté riskli. „Nebyl čas na něco čekat. Soupeř už ve druhé třetině stáhl hru na dvě pětky, takže naše taktika byla jasná. Jejich lepší lajnu jsme potřebovali uhlídat a proti té druhé se prosadit. Ale inkasovali jsme a pak už to byla křeč. Místo, abychom branky dávali, tak jsme je dostávali,“ popsal Kubíček.

Přesto se hráči nemají za co stydět. Vítěz základní části první ligy odehrál výbornou sezonu, nejdelší v klubové historii. Tři barážová utkání ze čtyř byla víc než vyrovnaná (z pohledu Havířova 6:8, 3:4 a 5:4).

„Určitě za sebou máme solidní sezonu, byť ten úspěch v podobě postupu se nedostavil. Favority první ligy byly spíš pražské týmy Black Angels, Vinohrady, nebo Karlovy Vary. Velká škoda byla prohraného finále právě s Vinohrady. Tam jsme to měli urvat a do baráže jsme měli poslat soupeře,“ uznal zpětně Filip Kubíček.

Nejzkušenější hráč Torpeda Pavel Kožušník.

Na druhou stranu, pokud by měl hledat pozitiva na tomto negativu, tak jsou to určitě zkušenosti ze série proti Brnu, které Havířovu ukázalo, kde je rozdíl mezi oběma soutěžemi.

„To je pravda. Brno nám otevřelo oči, hlavně našim mladým. Viděli jsme, jak se v superlize hraje, že je všechno třeba dělat v mnohem větší rychlosti, přidat na důrazu. A to jsme ještě s prominutím viděli jeden z nejhorších celků superligy. Kde pak musí být, řekněme, první pětka?“ ptá se logicky Kubíček.

Takže zkušenosti vynikající a nebyly by možné bez účasti Torpeda v baráži. „Poučili jsme se, získali větší přehled. Je vidět, že v superlize je kondiční stránka velice důležitá, určitě na tom zapracujeme, stejně jako na technicko-taktických věcech,“ slíbil Kubíček a poděkoval mužstvu za celoroční výkony, i fanouškům Havířova za neutuchající podporu nejen na domácích, ale i venkovních zápasech.

Itelligence Bulldogs Brno – Torpedo Pegres Havířov 12:5 (2:2, 4:1, 6:2)

Branky a nahrávky: 4. Voltner (Koláčný), 20. vlastní Kučera, 30. Juhaňák (Žižka), 31. Ondráček (Žižka), 31. Sládeček (Žižka), 38. Bauer (Sládeček), 42. Ondráček (Juhaňák), 51. Žižka (Ondráček), 52. Žižka (Juhaňák), 54. Ondráček, 58. Koláčný (Mráz), 60. Ondráček (Bauer) – 14. Černý (Klimeš), 20. Černý, 24. Šochman (Černý), 50. Vlach (Mžyk), 55. Kraus (Vlach). Rozhodčí: Müller, Novosad. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:1. Diváci: 189. Konečný stav série: 3:1.

Havířov: Kotula – Vlach, Kučera, Krečmer, Šochman, Beneš, Kozlík – Peřka, Kloza, Mžyk – Kožušník, Klimeš, Černý – Bezděčík, Plášek, Kraus – Kuttler, Varta. Trenér: Filip Kubíček.