FBC Pepino Ostrava – Torpedo Pegres Havířov 7:5 (1:1, 2:2, 4:2)

Torpedo sahalo minulou sezonu dokonce po trofeji v Českém poháru, když v brněnském finále až do závěrečného hvizdu zle zatápělo favorizovanému Tatranu Střešovice. Tentokrát se zaslouženě nedostalo ani mezi nejlepší čtyřku. O výsledku rozhodl úvod závěrečné části, ve které domácí nasázeli Pegresu čtyři branky. Ostravané měli od začátku mírně navrch. V 9. minutě jejich tlak vyvrcholil chybou havířovské obrany, kterou potrestal Skácel – 1:0.

Brzy poté lovil míček ze sítě i domácí gólman, ale Pavlu Kožušníkovi radost nedopřáli sudí, kteří viděli vysokou hůl. Ve 14. minutě fauloval domácí Machala a k údivu všech nenásledovalo trestné střílení. Pegresu to nakonec nevadilo, protože po signálu srovnal Krečmer pohotově na 1:1. Gól postavil Havířov na nohy. Lépe kombinoval a měl dvě nebezpečné šance. Jenže je nedal a Ostravané toho využili Tomicou k dalšímu gólu. Torpedo chtělo rychle srovnat krok a vrhlo se do ataku. V době největšího tlaku nahodil Tříska ve 33. minutě míček z půlky doprostřed havířovské branky, a ten k úžasu všech skončil za zády havířovského Laji – 3:1.

Havířované v přesilovce snížili a než se stačili domácí vzpamatovat, bylo vyrovnáno. Kowal se opřel do rány a nekompromisně zavěsil – 3:3. Na začátku závěrečné třetiny se objevil ve stoprocentní šanci havířovský Juhaňák. Nezakončil však přesně a domácí opět trestali. Maier dorazil do branky Lajou vyraženou střelu Machaly – 4:3. Ve 47. minutě zakončil přímočarou akci aktivní Machala a domácí vedli opět o dvě branky. Snížit mohl Juhaňák, jenže ten bekhendem přestřelil a Koňařík po parádní akci, kdy vyškolil obranu Havířova, zvýšil už na 6:3.

Domácí hráli v pohodě a Chrápkův gól v přesilovce z 53. minuty jen umocnil jejich sebevědomí – 7:3. Hosté se ale snažili až do konce. Svrček nejdříve parádním volejem snížil na 7:4 a Juhaňák v 59. minutě upravil na 7:5. Víc už ale Pegres nestihl a hlavně díky výkonu v poslední části se s pohárem definitivně rozloučil. „Nejprve byli lepší domácí. Hru jsme ale vyrovnali. Závěr patřil zase Pepinu. Rozhodl náš nedůraz před vlastní brankou, když jsme dva góly obdrželi z dorážek. Pohár byl pro nás něco navíc, důležitější je pro nás liga, ale i tak nás vyřazení samozřejmě mrzí. Potěšily mě jen dvě využité přesilovky,“ řekl po utkání trenér Havířova Ivo Jochman.

Branky a nahrávky: 9. Chrápek (Tříska), 29. Tomica (Ďopan), 33. Tříska (Machala), 45. Maier (Tomica), 47. Machala (Both), 49. Koňařík (Pinďák), 53. Chrápek (Skácel) – 14. Krečmer (Heczko), 36. Heczko (Krečmer), 36. Kowal, 57. Svrček (Jeski), 59. Juhaňák (R. Kantor).

Rozhodčí: Kačer, Vybíhal, vyloučení: 3:1, využití: 1:2, diváci: 65.

Havířov: Laja – Jendrišák, Krečmer, R. Kantor, Jurčík, Kowal, Heczko – P. Kožušník, Juhaňák, Kubala, Růžička, Vydra, Berka, Svrček, Jeski.

Trenér: Ivo Jochman.