Zápas v Podolí měl výbornou úroveň. „Podařilo se nám navázat na loňskou bilanci, kdy jsme Podolí čtyřikrát porazili, z toho dvakrát v play off, ačkoliv skončilo v základní části před námi. Asi se nám na ně daří,“ komentoval výhru hlavní trenér karvinského družstva Roman Hamrus.

Jeho svěřenci měli utkání nadějně rozehrané, vedli 47:33, Brňané ale vstali z mrtvých a sérií trojek se dotáhli sedm minut před koncem na 62:62. „Na konci rozhodla naše taktická vyzrálost a disciplína,“ chválil Hamrus.

Zaskvěl se Jakub Zikl, nová tvář v kádru Sokola. Na perimetru jej doplnili Oswald a Landor, v posledních dvou minutách pak i Tomáš Kovalčík, další nová tvář letošního karvinského výběru.

Karviná tak zdolala po Slovanu Černá Pole a SA Brno i třetí brněnský tým a ke zkompletování brněnské bilance jí chybí už jen výhra nad Žabovřeskami.

Po výhře v Podolí čekal Sokoly druhý den nováček z Kyjova. V zaplněné hale s bubny se Slezanům hrálo těžce, už jen proto, že domácí házeli neuvěřitelných 39 trestných hodů, což je přinejmenším zvláštní. „Bojovali jsme s úzkou rotací a trochu i únavou klíčových hráčů, ale z hlediska nasazení toho hráčům příliš vytknout nemohu. Rozhodčí se patrně rozhodli, že dvě výhry z jihu Moravy už by byly moc a musí nám stačit jedna,“ ušklíbl se trenér Hamrus.

Košíkáři Sokola absolvovali další výjezd.Zdroj: Ivo Dudek

Karvinští museli většinu hrací doby trpělivě střídat hráče za hráčem, ani ne tak kvůli výkonu, jako spíš kvůli množství osobních chyb, které se na ně nabalovaly jako strouhanka na řízek. Nakonec pro pět faulů nedohráli pivoti Lepka s Markem.

Kyjov zaznamenali většinu bodů z trestných hodů v posledních pěti minutách a poměrně neomylně je proměňoval. Velmi dobře zahráli opět Zikl a také Lepka s Horváthem.

„Jedna venkovní výhra není špatná, měly být dvě, ale co už naděláme. Tabulka je mimořádně vyrovnaná. Prakticky půlka soutěže má shodnou bilanci 5-3. Musíme vyhrávat hlavně doma. Rádi bychom zdolali lídra z Valašského Meziříčí,“ pozval diváky na nejbližší domácí duel Petr Sodomka, druhý trenér Karviné.

VÝSLEDKY

Renocar Podolí – Sokol Karviná 72:80 (33:47)

Karviná: Zikl 21, Oswald 17, Landor 16, Lepka 10, Marek 8, Kovalčík 5, Číšecký 3, Krutina 2, Horváth, Paluv.

Jiskra Kyjov – Sokol Karviná 82:79 (42:37)

Karviná: Zikl 22, Horváth 18, Landor 14, Lepka 14, Oswald 7, Marek 4, Kovalčík, Krutina, Paluv. Trenéři: R. Hamrus a Sodomka.