Teprve čtyřiadvacetiletý talent českého juda, který měl příští rok namířeno na olympiádu do Ria, se utopil v italském jezeře Lago di Garda.

Havířovský rodák patřil k nadějím českého juda. Velkého úspěchu dosáhl například na mistrovství Evropy do 23 let, kde obsadil páté místo, na mistrovství světa juniorů byl sedmý. Byť se v posledních měsících trápil se zraněními, letos se na světové tatami vrátil a na MS v Astaně skončil devátý v kategorii do 90 kilogramů. Trápil i světovou jedničku. V roce 2013 skončil rodák z Havířova v anketě Judista roku druhý za hvězdným Lukášem Krpálkem.

„Nemohl jsem tomu uvěřit. I když jsem ho neznal osobně, na závodech jsme se samozřejmě potkávali. Byl to pohodář, sympatický člověk," poznamenal předseda karvinského juda, trenér a závodník v kategorii veteránů Karel Štefánik. „Když jsem se tu zprávu v sobotu dozvěděl, jen jsem dlouho zíral do zdi," dodal smutně.

Jurečkovi se stala osudným jeho vášeň v potápění. Podle zpráv z italského Lago di Garda nezvládl páteční ponor v hloubce téměř 90 metrů. Pravděpodobně omdlel a ponorky už našly jen jeho bezvládné tělo. „Je to tragédie, jako každá smrt mladého člověka," dodal judista Štefánik.