Duel ročníků 1975 skončil předčasně vítězstvím Rosenberga. Oba byli po oťukávacích úderech aktivní, Kubíček se ale sehnul a Rosenberg ho seshora udeřil, takže trenér havířovských dětí šel rychle k zemi-

Pak mu ale Kubíček „vypálil“ tak, že se Rosenberg ocitl také na podlaze. Ke Kubíčkově smůle ale on sám lehce podklouzl a ocitl se na chvíli na zemi rovněž.

„Nečekal jsem, že se do sebe pustíme jako zběsilí, byl jsem snad během třinácti sekund počítán,“ byl překvapen Kubíček.

Jaroslav Kubíček a Robert Rosenberg se v jeden okamžik ocitli na podlaze.Zdroj: instagram R. Rosenberga

„Pak jsem se do Rosenberga pustil vší silou a tvrdým levým hákem ho posadil na podlahu, jenže odstředivá síla mého úderu poslala souběžně se soupeřem dolů i mě. Byl jsem stále otřesen z předchozího úderu,“ vysvětlil Kubíček.

Rozhodující akce přišla ještě v prvním kole. Rosenberg sérií úderů, kdy jeden byl už po přerušení, poslal Kubíčka na kolena a byl konec. „Chtěl jsem pokračovat, ale rozhodčí mě už dál nepustil. Byl to pro mne nejtvrdší a také nejkratší zápas v mé kariéře. Údery byly opravdu cítit,“ uznal Kubíček.

I Robert Rosenberg uznal sílu soupeře. „Říkal mi, že cítil moje granáty a mohlo to být i naopak. Chtěl jsem hlavně dokázat, že sportovat lze i v mém věku,“ usmál se pětačtyřicetiletý Kubíček.

Video ze zápasu najdete ZDE Kubíčkův souboj začíná v čase 1:30 hod.