Podle trenéra Baníku Marka Michaliska půjde v zápase o to, jak hráči momentální stav ustojí v hlavě. „Hlava hraje v životě sportovce nejdůležitější roli. Ať už jde o individuální, či kolektivní sport, dělá z valné části výsledek. Běhat a skákat umí pomalu každý, ale ustát klíčové chvíle psychicky, to už každý nedokáže,“ upozorňuje Michalisko.

Ten si po druhém utkání finálové série doma v Karviné pochvaloval, jak z hráčů čišelo odhodlání a jak každý vložil do hry potřebné „srdíčko“. Po třetím zápase v Plzni to mohl zopakovat.

„Nasazení všech hráčů bylo příkladné, tak se bojuje o domácí titul. Z mužstva zářila touha uspět, takové to chtění bylo větší na naší straně,“ postřehl karvinský trenér.

Vyzdvihl především karvinskou obranu. Vždyť plzeňští vicemistři na vlastní palubovce dokázali za 25 minut skórovat jen pětkrát! „Byli jsme na ně dobře připraveni. Pevná obrana byla základ. Důležité bylo, že kluci věří našemu systému, tomu, čemu se na tréninku věnujeme. To je naprosto zásadní pro konečný úspěch. Hráči prostě musí uvěřit tomu, že co dělají, je správné,“ vykládá před pokračováním série Michalisko.

Házenkáři Karviné (v zeleném) uspěli v Plzni a doma mohou slavit titul.

To, co se jeho týmu v Plzni povedlo, nemá ve finálových zápasech obdoby. Karvinští v průběhu utkání vedli už o devět gólů, to je při vyrovnanosti obou týmů obrovský rozdíl.

„Víte ale sami, že ta finálová utkání obecně nejsou moc hezká. Je to spíš o emocích, tvrdé a důrazné hře. A také bojovnosti. V sezoně jsme sehráli na pohled mnoho hezčích utkání,“ uznává karvinský kouč.

Je paradox, že podle jeho slov ještě hráči stále nepředvádějí maximum svých schopností. „Já kluky vidím na tréninku pokaždé, takže mohu porovnávat a musím říct, že lehkosti z tréninku ještě nedosahujeme. V utkáních o body přichází do hry i další faktory jako zodpovědnost, nervozita a podobně. Ale je to o trpělivosti. Musíme na tréninku pořád pilovat a dokola opakovat vše, abychom získali herní automatismy a vybírali ve správný moment správná řešení herních situací,“ přibližuje Michalisko.