Ideální teploty se díky velkým mrazům dočkají daviscupoví reprezentanti až první hrací den, tedy v pátek, kdy se hala zaplní fanoušky.

Jsou kompletní. Do přípravy českých tenistů na víkendový souboj 1. kola Davisova poháru s Italy už se zapojila i jednička týmu Tomáš Berdych, který říká: Kazachstán je už minulostí.

„Pokud jde o vytápění v hale, topí se tady naplno. Problém je v tom, že teď tady necirkulují diváci. Od desáté řady je ale horko. Kdo tam byl, může potvrdit, že je to na krátký rukáv. Na požadovanou teplotu, tedy nějakých 22,8 stupně, se dostaneme, až budou v hale diváci a nebude se větrat,“ řekl mluvčí českého daviscupového týmu Karel Tejkal.

V pondělí naměřil v hale Radek Štěpánek „jen“ 19,8 stupně Celsia, když si přiložil malý teploměr na čelo a nechal se u toho fotit i točit. „Je tady zima jako v Rusku,“ hlásil.

V úterý už byla teplota v aréně o něco vyšší, možná i proto došlo na oficiální tiskové konferenci na obvyklé legrácky. Na dotaz, jaká je pro hráče ideální teplota v hale, přiletělo obratem několik opravdových perel. „Pro mě je ideální moje teplota, tedy 36,5,“ žertoval Štěpánek.

„Zvyklí jsme na nějakých 23 až 24, ale vzhledem k tomu, že jsme přiletěli z Austrálie, tak toho tepla není nikdy dost. Čím tepleji, tím líp,“ pokračoval Štěpánek. Legrace díky němu nabírala obrátky. Přidal se i zbytek týmu. Jako první přispěchal s pohotovou odpovědí Tomáš Berdych. „Já bych bral v hale klidně tu Radkovu teplotu,“ reagoval sedmý hráč světa.

Všemu vzápětí nasadil korunu deblový specialista František Čermák, který se vrátil do daviscupového výběru po dvou letech. „Ideální teplota? Tak těch 23,3, možná 23,4,“ rozesmál celé tiskové středisko Čermák. Následoval dotaz nehrajícímu kapitánovi Jaroslavu Navrátili, jakou on preferuje teplotu při zápasech na lavičce. V tu chvíli se Navrátil jen usmál a pobaveně mávl rukou na znamení, že už to asi stačilo.