„Rozhodl jsem se pro stovku, protože jsem ji před dvěma lety v Ostravě sice zaběhl hodně rychle, ale s nedovolenou podporou větru. Věřím, že se mi i letos podaří diváky potěšit kvalitním časem, který právě ten vítr tentokrát neznehodnotí,“ vzkázal Ostravanům Bolt, který se po Zlaté tretře přesune do Osla, kde poběží dvojnásobnou trať.

„Start Usaina Bolta je sám o sobě velká událost. A trať, pro kterou se rozhodne, není zásadní. Klíčové je, že se i letos rozhodl mezi celou řadou mítinků, které ho lákaly, pro Ostravu. Jeho volbu stometrové trati vítám, je to královský sprint a hlavně pro Bolta šance na reparát za jeho skvělý ostravský výkon 9,77, jehož zapsání do rekordních statistik pokazila nedovolená podpora větru,“ řekl majitel pořádající agentury TK Plus Prostějov Miroslav Černošek.

I on však společně i s dalšími organizátory 50. ročníku jednoho z nejstarších evropských mítinků věří, že fenomenálnímu atletovi se podaří překonat stávají rekord Zlaté tretry Ostrava. Ten prozatím drží výkonem 9,83 vteřiny jeho krajan Asafa Powell, který je navíc díky loňskému ostravskému startu i držitelem nejlepšího světového výkonu v běhu na sto yardů. A organizátoři mítinku stejný úsek vyměří i pro letošní ročník.