Tři body z Plzně

Karviná – Dorostenci házenkářské Karviné vyjeli v dalším kole celostátní ligy do Plzně. Přivezli si odtamtud body.

26.4.2017

Starší dorostenci Baníku si poradili s Plzní.Foto: Ivo Dudek

Jak starší, tak mladší dorostenci na horké půdě Plzně neprohráli, starší dokonce s přehledem vyhráli a polepšili si v tabulce. Na medaili už to ale nebude ani v jedné kategorii.

I. liga starších dorostenců: Talent Plzeň – HCB Karviná 22:31 (12:13)

V prvním poločase bylo střetnutí ještě vyrovnané, po změně stran však hosté přidali na důrazu a v zakončení byli rovněž jistější než jejich vrstevníci z Plzně. Střelecky se dařilo Piwkovi, který zaznamenal deset branek.

„Domácí nastoupili s velkým nasazením. Ještě pořád nemají jistou záchranu," prozradil trenér hostí Radek Godál. „V prvním poločase jsme prohrávali o jednu až dvě branky, ale konce půle nám vyšel a dokázali jsme otočit. Ve druhém poločase už byli kluci koncentrovaní v obranné činnosti a z rychlých protiútoků dávali branky. S naším vzrůstajícím náskokem zkoušel soupeř různé herní prvky, ale kluci si s nimi poradili a zaslouženě vyhráli," pochvaloval si Godál.

Karviná: Pavlín, Juráš – Mucha, Kraina 3, Vaněk 4, Růža 1, Podhrázský 1, Noworyta 5, Zamarski 1, Wilczek 2, Pilch 1, Halama, Piwko 10, Hradil 3/2. Trenér: Radek Godál.

I. liga mladších dorostenců: Talent Plzeň – HCB Karviná 22:22 (9:10)

Velice vyrovnané utkání skončilo zaslouženou remízou, když v průběhu zápasu se žádný z týmů neutrhl na větší brankový rozdíl.

„Začátek nebyl z naší strany ideální, ale nedivil jsem se, protože jsme z Karviné vyjížděli ve 4,45 hodin," informoval trenér Karviné Jaroslav Hudeček. Jako obvykle připravil své svěřence takticky na jedničku a ti plnili vše, jak mají.

„No, brankář Pavlín nás dlouho držel svými zákroky ve hře," pousmál se Hudeček. „Ale je fakt, že jsme se postupně rozehrávali a předvídali plzeňské akce. Domácí nám začali bránit osobně Davida Růžu, který patří k našim tahounům, ale kluci hráli přesně to, co jsme si řekli," chválil tým trenér mladých baníkovců.

Těsně před koncem vedli jeho svěřenci 22:21, ale přišlo nešťastné vyloučení a domácí šťastně srovnali. „Za předvedený výkon si kluci zaslouží pochvalu," uznal Hudeček.

Karviná: Pavlín, Pružinský, Buzek – Pyszko 1, David 2, Růža 6, Zamarski 6/1, Noworyta 3, Halama 1, Vyroubal 1, Hala 1, Majda 1, Bílek, Kurnik. Trenér: Jaroslav Hudeček.

Oldřich Horák

Autor: Redakce

26.4.2017

Auto v centru Havířova při nehodě zničilo semafor pro chodce.
AKTUALIZUJEME
4

Opilá řidička při nehodě v centru Havířova zničila semafor

V minulé sezoně se povedlo fotbalistům Doubravy vyhrát okresní přebor. I díky tomu budou teď v televizi.

Doubrava přiveze autobus fandů

Díky voličským průkazům budou lidé z Karvinska volit po celém světě

Karvinsko – Téměř dva tisíce voličských průkazů vydaly letos městské a obecní úřady na Karvinsku lidem, kteří z nejrůznějších důvodů přistoupí k volebním urnám mimo své trvalé bydliště.

Na návštěvě: FC Horní Bludovice - fotbal

Karvinsko /FOTO/ – Po letní pauze pokračujeme v našem seriálu, kde se vydávame na fotbaly z nejnižších soutěží. Jako dvanácté přišly na řadu Horní Bludovice.

Starší chodkyně vstoupila před auto, které ji zranilo

77letá žena byla v pátek ráno sražena osobním automobilem, když v Petřvaldě přecházela frekventovanou silnici.

Zdevastovaný a vybydlený obytný městský dům naproti karvinskému gymnáziu během několika dní zcela zmizí.