Na letním poháru v Karviné obsadily mezi deseti ženskými dvojicemi slušné čtvrté místo, když postupně porazily páry Jochmanová – Haluzová 2:1, Kulhánková – Ostranská 2:1 a Kvapilová – Posltová 2:0 a prohrály pouze s párem Parobková – Navio 0:2, se kterým následně prohrály i závěrečný zápas o třetí místo (také 0:2).

Další turnaj ze série letního poháru se uskutečnil v Olomouci a tady už figurovalo 23 ženských týmů. Po páteční kvalifikaci se v sobotu představilo 16 nejlepších týmů v hlavní soutěži. Karin a Šarlota zde prohrály s dvojicí A. Dostálová – Komárková 1:2 a Lojková – Tučková také 1:2. „Děvčata předvedla bojovný výkon, ale v tie breaku už vítězila zkušenost. Nicméně pro holky jsou jakékoliv zápasy proti ženám obrovskou zkušeností do další kariéry," pochvaloval si manažer dvojice Ivo Žolnerčík.

Mladé hráčky si koncem května ještě odskočily na turnaj juniorek do Jihlavy, kde to původně kvůli zranění Šarloty (zhmožděné zápěstí pravé ruky) vypadalo na odhlášení z turnaje, ale Šarlota se „hecla" a děvčata se domluvila, že si zahrají jen pro radost, přičemž Šarlota bude hrát jen levou rukou.

I s tímto handicapem hráčky BVK vyhrávaly a s velkou bojovností a vůlí po vítězství dokázaly porazit postupně dvojičky Slavíková – Dvořáčková 2:0, Tezzele – Svozilová 2:1 a ve finále i pár Dunárová – Šikrálová 2:1. „Je to cenný a nečekaný úspěch, který děvčatům za jejich bojovnost a odhodlanost všichni přáli," přidal se předseda BVK Otakar Kotyza, přičemž zdůraznil, že za úspěchy děvčat stojí hlavně práce trenéra Michala Provazníka.