Přihlášeno je 341 hráčů a hráček ze 33 zemí světa a hraje se v pěti věkových kategoriích od U11 do U19. V první polovině týdne hrají chlapci a známí už jsou vítězové kategorií U13 a U17. Tu mladší vyhrál Turek Gorkem Ocal, starší pak Francouz Nathan Lam.

Nejlepšího výsledku z českých hráčů prozatím dosáhl Ondřej Morávek ve dvouhře U13. Vypadl až ve čtvrtfinále s Turkem Kenanem Kahramanem.

Zápas 24. kola fotbalové divize F Jiskra Rýmařov - MFK Havířov 1:1.
Bodové tažení na hřištích soupeřů Indiánům z Havířova nezkazil ani Rýmařov

Turnaj se jako v předchozích dvou letech hraje v areálu Národního tréninkového centra. V hlavní hale je dvanáct hracích stolů, ve vedlejší tenisové je rozmístěno čtyřiadvacet tréninkových stolů a v další tréninkové hale vnikla jídelna s kapacitou dvě stě osob. Podobně komfortní prostředí nenabízí žádný jiný turnaj mládeže WTT Youth Series.

Po skončení soutěží chlapců je ve čtvrtek na programu smíšená čtyřhra a pak budou ve dvouhrách soutěžit děvčata. Celkem do bojů zasáhne 54 mladých českých nadějí. Pro nejlepší z nich je to poslední příležitost poprat se o nominaci na červencové juniorské mistrovství Evropy v polských Gliwicích.