Vosí bodnutí do třísla pocítil závodník jen pár minut před plaveckou disciplínou na letním koupališti v Havířově, kde třídenní triatlonový seriál začínal. Sám ještě stačil vyhledat pomoc u plavčíků. Ti mu společně s lékařem Jindřichem Dolanským, který v areálu drží službu, poskytli prvotní ošetření, ale v důsledku rychlé reakce organismu musel být uložen na nosítka a předán přivolané záchranné službě. 

"Stav se skutečně rapidně zhoršoval. Postižený si stěžoval na ztížené dýchání. Jsem rád, že záchranná služba přijela opravdu velmi rychle. Od zavolání neuběhly snad ani 4 minuty," ocenil profesionalitu a rychlost příjezdu záchranářů lékař Dolanský. 

Nešlo o jediný hrdinský příběh neuvěřitelných tří triatlonů během tří dní, které tento víkend na Karvinsku absolvuje více jak stovka sportovců z Česka, Polska, Slovenska i Nizozemska.

„Na startu těchto triatlonů se potkávají dva druhy lidí. Ti, kteří si chtějí vyzkoušet své síly a sportovní kondici a berou závod jako výzvu nebo hobby. Pak jsou tady závodníci, kteří objíždějí závody po celou sezonu a patří už mezi zkušené borce, kteří mají hodně natrénováno a prakticky denně se věnují alespoň jedné disciplíně,“ uvádí v zákulisí sobotních závodů jedna z pořadatelek, Karolína Píchová.

Zdroj: Deník/Richard Kutěj

Borkyně a borci jsou ale každopádně všichni, kdo se na trať vydají. V sobotu a neděli je čeká osmisetmetrová trať plavání v Těrlické přehradě, pak dvaadvacet kilometrů na kole a poté ještě šestikilometrový běh. Někteří z nich se účastní speciálně sobotního Albrechtického triatlonu, který se takto konal v areálu U Štoly.

Mnozí ovšem volí ještě větší výzvu. Už v pátek absolvovali v Havířově časovku, kde se plavalo 400 metrů, na kole jelo 14 kilometrů, 4 kilometry činila běžecká trať. Pak je tady ještě neděle a opět Albrechtice, konkrétně závod pro mládež v areálu Zámostí. Tentokrát se plave kilometr, na kole se jede 30 kilometrů a běžecká trať činí kilometrů devět.

„Triatlonisté nejsou jako třeba… fotbalisté. Tady nevidíte žádné herecké výkony. Naopak, na trati každý bojuje naplno a pokud nepadne, jede až do cíle,“ komentuje Píchová během sobotních závodů tyto opravdu ryzí a parádní výkony, které v rámci Albrechtického triatlonu předvedly děti, ženy i muži.

Nový sportovní areál v Havířově.
Skateboard pohár v Havířově