Jen v sedmi lidech, bez Remetančíkové (zlomený nos) i brankářky Fridrichové (loket), které se zranily v posledním kole, absolvovaly házenkářky Sokola svůj poslední zápas v kalendářním roce 2014.

Jelikož gólmanka Provázková je také zraněná, neměly sokolky klasickou brankářku, a tak mezi tyčemi zaskočila hráčka z pole – Natálie Synková. Na to, že tam stála poprvé v životě, zachytala obstojně.

I v sedmi lidech však karvinský lazaret na slabý Nový Jičín stačil. V první půli si hostující hráčky vytvořily náskok a při nemožnost jakéhokoliv prostřídání druhou půli „odstály a odchodily". Stačilo to s přehledem na vysokou výhru. Týmu přijela ze Zlína pomoct Kateřina Brzósková a při neúčasti karvinských střelkyň, hlavně Remetančíkové, se stala nejúspěšnější střelkyní a tahounkou ofenzivy. Dala patnáct branek!

I díky jejímu příspěvku se útočná produkce karvinských házenkářek během podzimu zastavila na kulaté cifře 300. Kromě nejlepšího útoku mají sokolky i nejkvalitnější obranu. Jako jediné dostaly pod dvě stě gólů, konkrétně 194.

„To jsou všechno skvělá čísla, ale také ošidná, což holky samy moc dobře vědí. Deset výher z deseti zápasů je jejich určitě skvělá bilance, ale víme, že kvalita soutěže, potažmo naší severní skupiny, šla letos rapidně dolů a na to by se nemělo zapomínat, jinak bychom se nechali lehce ošálit. Paskov a další nováčci se budou muset ještě tak dva roky učit, aby se staly jakž takž plnohodnotnými druholigovými celky," tipuje trenér sokolek Jaroslav Hudeček a připomíná letní reorganizaci, ke které vedení svazu na poslední chvíli sáhlo, což kvalitativně odnesla více severní skupina moravské druhé ligy.

Sokolky mají za sebou úspěšný, ale také obtížemi protkaný podzim, během kterého se zranila spousta hráček. „A nejen to. Přes zimu se musíme dát dokupy, protože jsme sestavu lepili, jak se dalo. Holky to mají oproti chlapům složitější, jsou tady mateřské, předmateřské, pomateřské… Letos k tomu i spousta zranění. Musím celé družstvo pochválit, jak podzim odehrálo a jak bojovalo. Mnohdy holky hrávaly zápasy se zatnutými zuby, se sebezapřením. Zaslouží uznání. I já si myslím, že soutěž hodně utrpěla odloučením od silnějších celků z „jihu", ale s nimi se potkáme na jaře ve skupině o postup a určitě budeme chtít uspět i tam, i když to bude mnohem těžší. Ale máme na to celou zimu, abychom se na náročné jaro dostatečně připravili," hodnotil podzimní část ročníku 2014/15 trenér Hudeček.

TJ Nový Jičín – Sokol Karviná 22:34 (13:20)

Karviná: Synková – Polehlová 4, Kresačová 5, Brzósková 15/2, Hudečková, Koudelková 4, Baronová 6.