Do Havířova dorazili v posledním kole soutěže pražští Black Angels, kteří patří k favoritům na postup. Vysoko v tabulce se dlouho pohyboval i sám Exelsior, ovšem v kalendářním roce 2019 se trápí. Svědčí o tom i další domácí porážka - 5:13.

Torpedo naposledy porazilo poslední Náchod a aktivně začalo i proti lídrovi. Jenže domácí neproměňovali šance a zkušený soupeř trestal. „Úvodních deset minut to bylo vyrovnané, možná jsme byli i lepší,“ uvědomoval si vedoucí havířovského týmu Pavel Kotula. „Ale nedávali jsme tutovky a oni trestali z brejků,“ dodal.

Hosté otevřeli skóre v desáté minutě, brzy přidali další branku, v závěru třetiny se trefili ještě dvakrát a rázem vedli 4:0. „Rozhodnuto ale nebylo, chtěli jsme ještě zabojovat a brzy se nám povedlo i snížit,“ komentoval to Kotula. Jenže Pražané zase odskočili a svůj náskok postupně navyšovali.

Po dvou třetinách vedli Black Angels 7:2 a bezpečně mířili ke třem bodům. „Poslední dějství se už jen dohrávalo a my jsme čekali, jak to dopadne,“ přiznal vedoucího domácího týmu.

Torpedo má dvě kola před koncem jistou účast v play off, v tabulce se ale propadlo na poslední postupovou osmou příčku. Což by znamenalo další bitvy s Black Angels. „Mám takové tušení, že se se soupeřem nevidíme naposledy. V play off však musíme být chytřejší a disciplinovanější,“ nabádá Kotula.

Torpedo Exelsior Havířov – Black Angels Praha 5:13 (0:4, 2:3, 3:6)

Branky a nahrávky: 24. Vlach, 29. Kozlík (Kraus), 48. Klimeš (Peřka), 50. Tychtl (Vlach), 57. Vilím (Kučera) – 10. Hromada (Boček), 15. Hromada (Kopecký), 19. Král (Renčín), 20. Hromada (Boček), 24. Boček (Ludvík), 28. Boček, 37. Straka, 44. Bauman (Renčín), 46. Ludvík (Straka), 47. Neklan (Král), 52. Ludvík (Renčín), 53. Neklan (Král), 55. Boček (Kopecký). Rozhodčí: P. Števček – R. Števček. Vyloučení: 3:1. Bez využití. Diváci: 125.

Havířov: Stefan – Kraus, Kozlík, Šochman, Peřka, Vlach, Drong – Filip, Ošťádal, Plášek – Bezděčík, Feber, Vilím – Tychtl, Kloza, Holeš – Klimeš, Kučera, Folwarczný. Trenér: Kožušník.