Svěřenci trenérského triumvirátu Bartošic – Veřmiřovský – Farář prohrávají v semifinálové sérii s pražskou Duklou 0:2 na zápasy. Ten první v Praze nezvládli a prohráli vysoko 21:31, druhé utkání už bylo „hratelnější". Karviná podlehla Dukle po boji 25:27.

„Ta porážka nás hodně štvala, protože oproti prvnímu zápasu jsme celkově zlepšili přístup, dostupování soupeře i koncentraci v obraně. Vlastními chybami v závěrech obou poločasů jsme se připravili o výhru," zalitoval hrající prezident karvinského klubu Roman Farář, když si vybavil zbrklé střely, které skončily mimo bránu a založily gólové brejky Dukly.

Baníkovci se dnes od 18 hodin pokusí o reparát. „Spousta lidí už má asi jasno, ale nás ty prohry v Praze opravdu mrzí. Chceme udělat vše pro to, abychom se do Prahy ještě vrátili. Musíme ale popořadě," přibližuje Farář.

Jinými slovy, baníkovci chtějí dělat postupné krůčky. Úkol pro tento víkend zní: předvést se v televizi. To by totiž znamenalo srovnání série na 2:2. Druhé nedělní utkání od 10.30 hodin totiž vysílá na svém sportovním programu Česká televize. „Chceme se předvést ve smyslu zahrát výbornou házenou a vyhrát. Ne se tam jen ukázat," zasmál se Farář.

On rozhodně nezastává názor, že už by bylo vymalováno. „Není to sci-fi. Na Dukle jsme si ve druhém utkání ověřili, že se s nimi dá hrát. Jasně, mají kvalitu, a když mají dobrý den, mohou porazit kohokoliv. Ale nejsou to žádní lumeni. Když si pohlídáme ty jejich rychlé brejky, můžeme s nimi sehrát rovnocennou partii jako ve druhém utkání. Na postavenou obranu se těžce prosazuje i Dukla," vypozoroval z úvodních dvou střetnutí v hlavním městě Farář, kudy by mohla vést cesta ke zdramatizování série.

Baníkovci se také chtějí za celoroční přízeň odvděčit svým fanouškům. „Ti jsou skvělí, byli s námi v Zubří, pak i na Dukle. Nechceme se v sérii rychle pakovat a zklamat je. Naopak chceme naše diváky potěšit. Zranění nás už nelimitují, takže uděláme vše pro to, abychom vyhráli," slíbil Roman Farář.

Dnešní zápas startuje v karvinské hale házené v 18 hodin, pokud Karviná vyhraje, bude se hrát i v neděli od 10.30 hodin tamtéž. Ve finále už čeká vítěze série mistrovská Plzeň, která vyřídila Hranice 3:0 na zápasy.