Uspěli jen starší dorostenci

Karviná – Házenkářské soutěže pokračovaly 20. kolem. Mladí házenkáři Karviné hráli na palubovkách soupeřů a jen starší dorost uspěl. Vyhrál v Kopřivnici.

11.5.2012

Mládežníci Baníku odehráli další kola svých soutěží. Na snímku pálí na bránu soupeře junior Vengřín.Foto: Ivo Dudek

Juniorka hrála v Praze s Chodovem bez „pendlů" z áčka a neuspěla. V neděli nastoupí proti Litovli a pokud uspěje, zachová si prvoligovou příslušnost i pro další sezonu. Mladší dorostenci vysoko prohráli v Kopřivnici a sen o stříbrných medailích se jim rozplynul. Skončí třetí.

I. liga mužů: JM Chodov – HCB OKD Karviná B 29:21 (13:6)

Karvinští nezačali špatně a ve třinácté minutě byl stav 6:6. Do konce poločasu už ale hosté vyšli střelecky naprázdno a to rozhodlo o výsledku. Ve druhém poločase domácí již pouze kontrolovali hru a získali dva body.

Karviná B: Pala 1, Bartoň – Borys 1, Dudek 6/3, Pindej 4, Dohnal, T. Mlotek 1, Michalisko 3, Vengřín 1, Seriš 2, Csöllei 2, Jan Užek. Trenér: Jaroslav Hudeček.

I. liga starších dorostenců: KH Kopřivnice – HCB OKD Karviná 18:29 (10:16)

Karvinští se na svého soupeře velmi dobře připravili. Hráli koncentrovaně a přesnou kombinační hrou rozleptávali obranu domácích. O výsledku rozhodl závěr prvního poločasu, kdy hosté za stavu 10:10 dali šest branek za sebou, naproti tomu domácí nevsítili žádný gól. Střelecky se dařilo Mlotkovi a také bratrům Užkovým s Marhonsem.

Karviná: Malina, Bartoň, Pala – M. Borys 1, Lukács 1, Vančo 2, Marhons 5, Jan Užek 5, Zbořil 2, Niebroj 1, Vaňko 1, T. Mlotek 6/5, Jiří Užek 5, A. Borys. Trenér: Ludvík Mrkva.

I. liga mladších dorostenců: KH Kopřivnice – HCB OKD Karviná 40:29 (24:16)

Karvinští byli v tomto utkání příliš nervózní. Špatně bránili a gólmani neměli svůj den. V domácím celku zářil Marek Bukovský, který zatížil konto karvinských brankářů dvanácti brankami. I přes tuto prohru zůstává mladší dorost na třetím místě.

Karviná: Vajda, Nolč – Šťastný 2, Zbořil 7/1, Husár 4, Čavrnoch 2, Karšulín, Hodulík, Marušík 2, Drzyzga 1, Vaňko, Jochman 1, Moj 5, Borys 5. Trenér: Petr Laclavik.