Po porážce v Jičíně potřebovali baníkovci zabrat a zvládnout tak domácí premiéru nového ročníku Strabag Rail extraligy. Povedlo se, ale výkon nebyl úplně ideální. „Když mají protihráči v závěru náskoky sami na bránu, tak určitě nemůžeme říct, že jsme hráli ideálně,“ souhlasil hrdina zápasu Nemanja Marjanovič.

Právě díky němu Karvinští své těsné vedení uhájili, neboť jak je „Nemovým“ dobrým zvykem, hranické střelce vychytal. „Mám už dost roků na to, abych vzadu taky něco chytil,“ zasmál se.

Stavba náměstí má být údajně dražší o více jak padesát milionů.
Další kroky kolem stavby náměstí

Do hranického dresu se převlékl v létě i exkarvinský Tomáš Mlotek, jenž měl proti svým nedávným spoluhráčům velkou motivaci. Ostatně – byl nejlepším střelcem Hranic. Baníku dal sedm gólů. „Mně se hrálo super, užíval jsem si to,“ přiznal.

Kdo si zápas moc neužíval, byl trenér Karviné Marek Michalisko. „Dva body těší, ale nehráli jsme optimálně. Hranice bojovaly, pořád hrály nadoraz. My jsme střídali lepší momenty s horšími. Naše hra je pořád taková kostrbatá,“ připustil.

Karvinští házenkáři (v zeleném) zdolali Hranice 26:24.Zdroj: Ivo Dudek

Více spokojen byl s první půlí, kdy jeho svěřenci povolili soupeři jen 11 gólů. „Pak se nám do hry vloudily technické chyby. Pořád jich děláme zbytečně moc. Ale přičítám to začátku sezony, snad se to bude v dalších zápasech zlepšovat,“ přál si Michalisko a posteskl si, že jeho týmu scházel střelec Radim Chudoba. „V Jičíně si přivodil zranění, doufáme, že to nebude nadlouho. Dneska jeho góly mužstvu chyběly,“ uznal trenér baníkovců.

Baník Karviná – Cement Hranice 26:24 (14:11)

Sled: 2:3, 4:7, 5:8, 10:10, 12:10, 15:11, 20:14, 21:18, 23:22, 25:23. Rozhodčí: Opava, Válek. Sedmimetrové hody: 4/3:2/2. Vyloučení: 8:6. Diváci: 783.

Karviná: Marjanovič, Mokroš – Brůna 4/2, Monczka 8/1, Růža, Piatek, Plaček 1, Drzyzga, Jan Užek 2, Solák 3, Zamarski, Nantl 3, Stojanovič 1, Zbránek 4, Nedoma. Trenér: Michalisko.

Nejvíce branek Hranic: T. Mlotek 7, Tůma a Indrák po 4.

Senior taxi. Ilustrační foto
V Českém Těšíně jezdí senior taxi
Hokejbalistům domácí premiéra nevyšla.
Hokejbalisté doma selhali a prohráli se Sudoměřicemi