Premiéru na otevřené vodě si odbyla i účastnice Her VII. letní olympiády dětí a mládeže České republiky, Adéla Zielinská a drsnější premiéru v otevřené vodě už asi nemohla zažít.

„Zatímco závod v Tovačově, který se konal 6. června, provázely tropické teploty a příjemně teplá voda, tentokrát počasí připravilo opačné starosti. Voda měla v nejteplejším místě 18,2 stupně a vzduch 10 stupňů. Většinu času závodníkům pršelo. Přes úvodní pochybnosti zda do závodu vůbec nastoupit, se tento závod nakonec stal dosud našim nejúspěšnějším vystoupením v rámci českého poháru v dálkovém plavání," informoval po závodech Petr Urbánek.

Na vítězné vlně pokračovala Eliška Hracká, která zvítězila na 5km. Adéla při své premiéře zvítězila na 3km. Daniel Mik obsadil 2. místo rovněž na 3km. A úspěšné vystoupení doplnil Pavel Mik vítězstvím na 5km. „Tvrdá zkušenost pro všechny, ale výsledek stál za to. Všichni tak společně přidali dalších body do týmové soutěže," dodal Urbánek.

Aktuálně se havířovští plavci drží na 15. místě v hodnocení klubů což je vzhledem k začátku sezóny dálkového plavání dobrý výsledek a s přibývajícími závody se dá očekávat i posun v tabulce směrem nahoru.