Úvodní kvalifikační turistické závody pro postup do Českého poháru provázela nepřízeň počasí. Jak druhé kolo Krajského poháru, které proběhlo 6. dubna v Ostravici, tak třetí kolo, které bylo zároveň mistrovstvím Moravskoslezského kraje, a které proběhlo o týden později v Orlové, propršelo.

Bylo logické, že domácí závodníci z MSK se chtěli doma patřičně vytáhnout. Počasí se ale neumoudřilo a venkovní teplota se blížila nule. V obou případech byly tratě členité o délce 3 až 5 kilometrů podle věkových kategorií. Vzhledem k nepříznivým podmínkám bylo zrušeno plížení u překážkové dráhy.

V Orlové startovali závodníci přímo od budovy ZŠ Školní a směřovali k blízkému lesoparku a poté k Výhodě. Cestou je čekaly obvyklé disciplíny – hod míčkem na cíl, odhad vzdálenosti, překonání lanové lávky, projití azimutovými úseky, orientace, uzly a další znalosti. Cíl závodu byl opět v blízkosti školy, kde se závodníci mohli po závodě občerstvit a počkat si na vyhodnocení.

Z orlovských 35 závodníků se hned jedenáct postavilo na stupně vítězů a celkem 22 si vybojovalo postup do závodů Českého poháru.

Dalších pět závodníků získalo postupy již v minulém roce nebo na jiných krajských závodech, a tak bude orlovský kolektiv jedním z nejpočetnějších, které do závodů ČP naskočí.

Vyhlášení výsledků v kategorii nejmladších žákyň.Zdroj: MSK Orlová

„Jsme rádi, že jsme se dokázali do poháru kvalifikovat a potvrdit svou výkonnost. Začínáme už 11. května v Pacově,“ připomněl Jiří Vilhelm z oddílu branných sportů MSK Orlová.

Další závody ČP proběhnou 18. května v Bílovci a 8. června v Kralovicích. Ti nejúspěšnější si pak 22. června zazávodí ještě v Palkovicích.

„Závěrem bych chtěl ještě poděkovat Základní škole Školní za poskytnuté zázemí, Městskému sportovnímu klubu za ceny pro vítěze a Ministerstvu obrany za drobné ceny pro vítěze mládežnických kategorií. Poděkování patří také pořadatelům a rozhodčím z řad rodičů i zúčastněných oddílů, kteří i v chladném počasí vydrželi na stanovištích po celou dobu závodu,“ nezapomněl na nikoho Vilhelm.

VÝSLEDKY ORLOVÉ

Jednotlivci

Žactvo do 10 let:

Kateřina Badurová - 1. a 1.

Sofie Jordanová - 3. a 3.

Matyáš Kluka - 1. a 2.

Žactvo 11 až 12 let:

Nella Ligocká - 2. a 1.

Barbora Solichová - 1. a 10.

Jakub Kůrka - 2. a 3.

Žactvo 13 až 14 let:

Petra Paluchová - 2. a 2.

Jan Kůrka - 1. a 2.

Dorost 17 až 18 let:

Dominika Hoťková - nestartovala a 1.

Hana Gabzdylová - 1. a 4.

Muži A:

Ondřej Genco - 1. a 1.

Ženy B:

Petra Badurová - 2. a 2.

Pozn.: První číslo znamená umístění závodníka na mistrovství kraje, druhé umístění v krajském poháru.

Družstva

Žactvo (Bílý pohár) – 1. místo (967,5 bodů)

Dorost a dospělí (Červený pohár) – 4. místo (880,7 bodů)