Druholigoví borci MHK Karviná, kteří se celý podzim drželi na čele tabulky, vstoupili do odvet porážkou na půdě béčka Litovle. „Chtěli jsme potvrdit roli favorita, ale tato utkání bývají vždy velmi těžká, protože rezervní týmy často využívají služeb hráčů svého A-mužstva a to byl i tento případ. Nastoupili proti nám hned tři extraligoví hráči," přiblížil manažer MHK Karviná Marian Zielina.

Domácí tudíž hned od úvodních minut diktovali tempo hry a vedli. Hosté vinou technických chyb ztráceli balony a dotahovali. Jejich maximem bylo přiblížení se Litvovli na rozdíl jediné branky, ale poločas i tak skončil vedením domácích o tři góly.

Po přestávce se hosté snažili skóre otočit, ale několik neproměněných šancí a nastřelených tyček jim znemožnilo dotáhnout se na soupeře a ten kontroloval výsledek. Litovel potvrdila, že v jarní části se z její palubovky nebudou body vozit lehce.

Tatran Litovel B – MHK Karviná 28:22 (14:11)

MHK: Tabara, Nolč – Pecka 2, Diviš 7/4, Jaščenko 2, Borový, Seriš 2, Galuszka 2, Pleško, Pindej 2, Kawulok, Dudek 5/1, Vančo, Pomahač.