Ačkoliv výsledek odkazuje na debakl petrovického týmu, tak jasné to zase nebylo. „My jsme začali dobře, povedla se nám první třetina. Petrovice byly trochu zakřiknuté, asi čekaly, s čím přijdeme. Ve druhé části jsme polevili a hra se vyrovnala. Šance byly na obou stranách. Třetí třetina byla hodně o trpělivosti," ohlížel se za utkáním, které valnou část připomínalo taktickou bitvu, trenér Torpeda Havířov Filip Kubíček.

Pro hosty tentokrát nebyla výhra prioritou. „Nepostavili jsme dnes nejsilnější sestavu. Někteří si šli zahrát za B-tým, který potřebujeme dostat v tabulce výše, prostor dostal náhradní gólman i další hráči. Ne, že bychom nechtěli vyhrát, ale cílem bylo dát šanci i dalším hráčům," upřesnil trenér Petrovic Libor Hrček.

close Florbalové derby Havířov (pruhované dresy) vs. Petrovice. zoom_in

Petrovice si v minulém kole zajistily záchranu v soutěži a na 99% i účast v play-off. Možná nechtěly v Havířově odtajnit všechny trumfy. „Jisté play-off ještě nemáme, ale hostíme v dalším kole poslední Paskov, to pro nás bude důležitější zápas než derby. My se podle všeho s Havířovem asi potkáme ve vyřazovací části, a tak nám dnes o ten výsledek zase tolik nešlo. Potřebujeme hlavně zvládnout ten Paskov," dodal Hrček.

I když se nejednalo o střet dvou nejsilnějších sestav, pověstná jiskra derby nechyběla, na což poukázal i domácí kouč Filip Kubíček. „Určitě to mělo náboj, je to derby. Na můj vkus to možná bylo vyhrocené až moc. Myslím tím některé zákroky… No ale zvládli jsme to. Petrovice ukázaly, že asi nepatří na šestou příčku tabulky a ten, kdo si je do play-off vybere, to nebude mít lehké," míní Kubíček.

close Florbalové derby Havířov (pruhované dresy) vs. Petrovice. zoom_in

Havířov si tedy Petrovice nevybere? „Tak to nevím, já nechávám rozhodnutí na kabině. Hráči rozhodnou," usmál se trenér. „Dneska ale v soutěži umí hrát dobře kdekdo. My jsme dnes měli i štěstí, že jsme nedostali další góly za stavu 3:1 a 4:1. Druhá třetina se mi určitě nelíbila a takhle v play-off hrát nemůžeme, to bychom se rychle poroučeli," varoval Kubíček.

Florbal Torpedo Havířov – ZFK AQM Petrovice 7:1 (3:0, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 3. Pavel Bezděčík (Plášek), 13. Plášek (Pavel Bezděčík), 16. Plášek, 22. Plášek (Halaxa), 50. Vlach (Bajgar), 53. Černý (Bajgar), 56. Fliega (Folwarczný) – 21. Kašpar (Mieszek).

Havířov: Piško – Fliega, Nevrlka, V. Peřka, J. Kantor, Pavel Bezděčík, Bajgar, Vlach, Kloza, Plášek, Halaxa, Kajpuš, Černý, Hrankay, Zemánek, Duda, Beenš, Folwarczný, Drobisz.

Petrovice: Drobný – Plíhal, Rybák, Firda, Hudec, Ochodek, Mieszek, Krumplovič, Urban, Daubner, Vlček, Plonka, Rajnec, Kašpar, Suszka, Szweda, Schulhauser, Michalík, Lázók.

Vážení čtenáři, Deník na svém webu nezveřejňuje celý obsah novin a celé znění všech článků. Ucelené zpravodajství z regionu, České republiky i zahraničí, kultury a sportu, a také rubriky zábavy, osobní inzerce nebo speciální přílohy najdete v tištěném vydání Vašeho deníku nebo ve zlevněné předplacené internetové verzi. Aplikaci e-paper (elektronické vydání novin) najdete ve spodní části těchto webových stránek. Deník v plném znění takto můžete po připojení číst kdykoliv a kdekoliv na počítači nebo mobilním zařízení. Stránky i jednotlivé články můžete tisknout nebo archivovat.