Svými parametry je srovnatelné s nejmodernějšími sportovními zařízeními pro národní centra stolního tenisu v Evropě.

Vybudování centra bylo nezbytné pro další zkvalitňování přípravy sportovců nejen havířovského klubu, ale především pro kempy reprezentačních složek všech kategorií. „Jsem moc rád, že tady takové moderní tréninkové centrum stolního tenisu máme. Věřím, že bude sportovcům sloužit dlouho a budou tady vychováváni nejen ti nejlepší hráči v České republice, ale že zde přivítáme i turnaje vyšší série světového poháru,“ uvedl primátor města Havířova Josef Bělica.

Centrum navíc nabízí i možnost sportování pro veřejnost. Má florbalové hřiště, je zde možnost hrát tenis, badminton a řadu dalších halových sportů.

close V Havířově otevřeli Národní tréninkové centrum pro stolní tenis. info Zdroj: SKST Baník Havířov zoom_in

Plocha sportovišť je 2000 m2 a je možno na ní rozmístit až 32 stolů na stolní tenis. Zázemí pro sportovce nabízí dalších 1500 m2. Jde zároveň o největší specializovanou halu na stolní tenis v zemi.

„Troufám si říct, že nejen v České republice. Svými parametry patří centrum mezi pět největších a nejmodernějších sportovních zařízení pro národní centra stolního tenisu v Evropě. Výstavba stála přes 110 milionů korun. Náklady na ni se rozdělily mezi Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy, město Havířov, Moravskoslezský kraj a klub SKST Havířov,“ uvedl manažer havířovského klubu stolního tenisu Nikolas Endal.

Havířov podpořil výstavbu částkou 40 milionů korun. Součástí komplexu je ubytování pro sportovce, bistro pro stravování sportovců, rehabilitační linka, posilovna, kancelářské prostory pro pracovníky České asociace stolního tenisu.

Připomeňme, že havířovský klub stolního tenisu SKST Baník Havířov vychoval například Renátu Štrbíkovou, medailistku z mistrovství Evropy a Evropských her, účastnicí OH 2004 v Aténách a mnohonásobnou mistryní republiky, nebo Pavla Širučka, který je aktuálně nejvýše postaveným českým hráčem na světovém žebříčku.