Šestá část devítidílného podniku, jehož finále čeká koncem září v Petřvaldu, se jela pod záštitou Yogi Racingu Ostrava v Hlubočci u Hrabyně jako Cena Farm Tour a pořádal ji Vítězslav Dostál, první Čech, který na kole objel zeměkouli.

Mezinárodní závod, kterého se rok od roku účastní čím dál více Poláků, byl vypsán pro několik kategorií, v nichž zabodovali cyklisté z Karvinska.

Muži jeli 130 km dlouhou trať a zvítězil zde odchovanec petřvaldské cyklistiky Tomáš Čer, momentálně oblékající dres Bikestylu Opava. Třetí dojel Petr Swaczyna z CK Feso Petřvald.

Junioři vyrazili na trať dlouhou 93 kilometrů. Vyhráli dva Poláci, ale třetí byl znovu člen petřvaldského klubu Eduard Hrachovina. Na pátém místě dojel jeho oddílový kolega Jan Fierla mladší.

Juniorky, kadeti i kategorie masters (30-50 let) absolvovali 55 km dlouhý úsek. Mezi mastery si Jan Fierla z Petřvaldu dojel pro čtvrtou příčku.

Mezi juniorkami byla nejrychlejší jablonecká Lenka Krzyžánková, ale hned za ní evidovali v cíli Kateřinu Mudříkovou z TJ Kolík Bohumín.

Kategorie kadetů opět patřila Polákům, na pátém místě ale dojel Petr Trachtulec a na sedmém Radim Cyroň. Oba jsou nováčky CK Feso Petřvald.

Hned v neděli se jel sedmý díl seriálu ve Staré Vsi nad Ondřejnicí pod názvem Mezi ploty, zde však z Petřvaldských zabodoval výrazněji jen Petr Javorek, jenž v kategorii mužů 30-40 let obsadil třetí místo.

MS pohár mládeže a dospělých má tak za sebou sedm podniků (proběhly už Olšoveské okruhy, O pohár starosty města Orlové, krajský přebor v časovce, krajský přebor jednotlivců, Do vrchu Javorový, Cena Farm Tour a Mezi ploty). Zbývají odjet poslední dva zářijové podniky.