Zúčastnilo se jej okolo pěti set chlapců a dívek nejen z České republiky, ale také z Polska a ze Slovenska.

Soutěžilo se ve čtyřech kategoriích od přípravky, přes elévy a mladší žáky až po starší žáky. „Měli jsme tady 39 týmů,“ doplnil ředitel turnaje Roman Sebera.

Hlavní základnu měl turnaj na karvinské základní škole Borovského, kde byla připravena čtyři venkovní hřiště. „V pátek se nám tady prohnala asi hodinová lokální přeháňka, tak se turnaj musel na chvíli přerušit a přesunout do sportovní haly Kovona,“ řekl Sebera. „Po dešti museli organizátoři vysušit povrch a pokračovali jsme zase venku,“ přiblížil.

Žádné další komplikace pořadatelé řešit nemuseli. „Všechno běželo podle představ a plynule. Ovšem vždy se dá něco zlepšit, například přeprava sportovců. Vše se odvíjí od financí, musíme vyjít s nějakým pevně daným balíčkem,“ okomentoval průběh turnaje ředitel Sebera.

Organizátoři si oproti loňsku připravili několik novinek a vymysleli doprovodný program. Děti se tak například podívaly do karvinské hasičárny, sledovaly ukázku práce městské policie a taky si přímo v areálu ZŠ Borovského mohly vyzkoušet zorball.

Florbalový turnaj dětí v Karviné.

Hostitelem turnaje byl domácí klub 1. FBC Karviná, dorazily i týmy z Havířova nebo nedaleké Vítkovice. „Ale jinak jsme se snažili dát přednost vzdálenějším mančaftům, s nimiž se během roku nemáme možnost potkat,“ vysvětlil Sebera.

Nejúspěšnějším týmem byl Topgal Šternberk, který ovládl kategorii mladších žáků a přípravky. Šternberk se dostal i do finále starších žáků, v tom ale slavil 1. SFK Havířov. Kategorii elévů pak ovládlo mužstvo 1. SC Tempish Vítkovice.

Druhý ročník turnaje je minulostí, dočkáme se tedy i toho třetího? „Na to je ještě daleko. Vše si vyhodnotíme a uvidíme,“ uzavřel Sebera.