Na vyvrcholení zimní soutěže do karvinského Juventusu přijeli nejlepší střelci nejen z okresu, ale i kraje.
„Jsou tu opravdu ti nejlepší z celé oblasti. Soutěž bereme jako otevřený přebor pro všechny. Kdo chce, může se zúčastnit," potvrzuje Karel Karzel, předseda pořádající organizace 1. ZO AVZO Karviná a také aktivní závodník, který stejně jako ostatní pálil na střelnici ostošest do terčů s 60 milimetrovým černým středem, u nichž se každý pokoušel na vzdálenost 10 metrů zasáhnout desítku s 11,5 mm průměrem.

„Kromě finále ligy pořádáme také otevřenou oblastní ligu pod hlavičkou Kovony. V zimě jdeme do tělocvičen, kde přichází na řadu vzduchovka. Střílíme tady na střelnici Juventusu, se kterým máme vynikající spolupráci. V teplejším počasí zase pořádáme venku pod otevřeným nebem závody v kulových disciplínách. I tady je soutěž otevřená pro všechny, ale už náročnější, neboť za víkend odstřílíme vlastně pět závodů. Dva jsou na programu vždy v pátek, dva v sobotu a poslední v neděli. Prostě příjemně strávený víkend," směje Karel Karzel, předseda klubu, závodník, rozhodčí i ředitel závodu v jedné osobě.

Karvinský klub organizuje oblastní střelecké zápolení ve stávající podobě již patnáct let. A dobře. „Určité zázemí tady je. Právě teď v zimě se zabýváme hlavně vzduchovou pistolí, kdy muži střílí na 60 ran, ženy a mládež zase na 40. Pořádáme i Memoriál Miloše Slaniny, což je závod konaný na počest našeho bývalého vynikajícího střelce na oplocené střelnici na Kovoně (u fotbalového stadionu MFK – pozn. aut.). To byla ve městě vůbec první střelnice," přibližuje Karel Karzel.

Při významných kláních můžete v Karviné potkat kvalitní střelce, jako třeba několikanásobného republikového mistra v pistolových disciplínách Petra Hubáče, Ladislava Nováka - stále aktivního závodníka a předsedu 2. ZO AVZO Karviná nebo členy bezpečnostních složek. „Ano, chodí k nám střílet i policisté," potvrzuje Karzel. „Než byl zvolen ředitelem městské policie, tak si finále oblastní ligy několikrát zastřílel třeba i současný náměstek primátora Petr Bičej," dodává.

Zasloužilých střelců je v Karviné více, jako například rozhodčí sobotního závodu Stanislav Štefan, rovněž někdejší aktivní střelec. „Střílím pořád, ale teď už jen tak pro radost. A náboje si doma odléváme taky sami. Baví nás to a ještě ušetříme," usmívá se bývalý člen policejního sboru.