Hned na úvod si baníkovci přivezli pět medailí z Ostravy, kde proběhl krajský přebor dorostu a mužů. První místa zde obsadili dorostenec Kamil Zolich a Filip Durčák, věkem ještě starší žák, který si troufl mezi dorostence. Druzí byli junior Tomáš Hanzel a Ondřej Kičmer v kategorii mužů a bronzovou medaili si vybojoval také v kategorii mužů Lukáš Wojdyla.

Stejný den se zúčastnil Adam Vosáhlo turnaje Erfurt messe cup v Německu, kde po výborných výkonech dosáhl na třetí místo. Každá podobná zkušenost se hodí.

V Orlové se zase konal turnaj přípravek. Nejmenší judisté klubu se o medaile poprali, jak nejlépe uměli. „U těch nejmenších jsou to vždy emoce. Někteří dokázali své zápasy vyhrát, někteří prohráli, dokonce ukápla i slzička, ale domů odjížděli všichni se spoustou zážitků," přibližoval předseda Baníku Karel Štefánik. Medaile si zde vybojovali za první místo Matěj Dostál a Veronika Novotná, druzí byli bratři Adam a Martin Krňávkovi a na třetím místě skončili Zuzana Przybylová a Janko Bielek.

Tři starší žáci jeli do Prostějova na Velkou cenu Zdeňka Ludvíka. Tady se dařilo Adamu Przybylovi a Janu Babičovi, kteří skončili třetí. Bez medaile tentokrát zůstal Filip Durčák.

Poslední neděle v měsíci patřila Velké ceně Ostravy, kde judisté Baníku vybojovali čtyři medaile. Na prvním místě skončili Filip Durčák, Adam Przybyla i Jan Babič, bronzový byl Tomáš Gančarčík.