V neděli 7. října se zde uskuteční druhý ročník charitativního běhu Nadace AGEL s názvem Těšínská osmička, jehož výtěžek ze startovného tentokrát poputuje na podporu českotěšínského stacionáře Lydie Slezské diakonie pro děti a mládež s handicapem. Mezi zájemci z řad veřejnosti přitom letos nebudou chybět ani sportovní osobnosti.

Poběží třeba tenista Radek Štěpánek, dále juniorský mistr Evropy v moderním pětiboji Marek Grycz nebo také hokejisté HC Oceláři Třinec. Charitativní akce se navíc zúčastní i paralympijský reprezentant Ivo Koblasa.

Z natáčení dokumentu.
Stará Karvinná ožívá v novém dokumentu

„Loňský premiérový ročník akce sklidil velký úspěch, pozitivní ohlasy jsme dostali jak od samotných závodníků, tak od fanoušků a dalších návštěvníků této akce, kteří přišli na doprovodný odpolední program v Parku Adama Sikory. A určitě jsme pomohli dobré věci. Proto jsme neváhali a nyní akci znovu opakujeme,“ říká předsedkyně správní rady Nadace Agel Iveta Ostruszková s tím, že v minulém roce získal výtěžek z akce místní handicapovaný reprezentant České republiky v boccii Jiří Svojanovský.

Novinkou a perličkou letošního ročníku bude hvězdná účast tenisty Radka Štěpánka, který se akce nejen zúčastní, ale celou trasu si i společně se stovkami dalších účastníků ve sportovním duchu zaběhne.

„Nejen tenisem živ je člověk. Se skupinou Agel a její nadací spolupracuji již řadu let, a tak jsem rád, že se po skončení své aktivní kariéry mohu účastnit jejich charitativního běhu. Osm kilometrů je vzdálenost, kterou by měl uběhnout každý zdravý člověk, tak se toho nebojte. Já určitě nebudu závodit s nejlepšími atlety, poběžím na pohodu, takže si mnoho účastníků odnese můj skalp. S radostí jim pak v cíli podepíši startovní číslo a budeme všichni spokojeni, že jsme přispěli na dobrou věc,“ zve Radek Štěpánek.

Účastnit nadačního běhu se mohou závodníci všech výkonností i věkových kategorií a osmikilometrovou trať si mohou třeba i jen projít procházkovým tempem. Trasa závodu povede mezi Třincem, Ropicí a Českým Těšínem, čímž propojí lokality, ve kterých má skupina Agel svá zdravotnická zařízení a od září 2018 navíc i novou pobočku Agel Střední zdravotnické školy. Hlásit se mohou zájemci jak předem, tak i přímo na místě. Cena startovného je stejně jako v uplynulém roce ve výši 200 korun a registrace je možná on-line na adrese www.beh.agel.cz. Kapacita závodu je však omezena a v současnosti je k dispozici posledních 100 startovních čísel

Kromě samotného běžeckého závodu přitom na samotné akci nebude chybět rovněž bohatý doprovodný program pro dospělé i ty nejmenší, který proběhne v místě cíle, v parku Adama Sikory v Českém Těšíně.

Letošní výtěžek z charitativního běhu poputuje na podporu denního stacionáře Lydie Slezské Diakonie Český Těšín, který umožňuje dětem a mládeži se zdravotním postižením smysluplně trávit svůj čas v příjemném zdejším prostředí a v kontaktu s dalšími vrstevníky. 

Hasiči v Horní Suché slavili výročí.
OBRAZEM: Hasiči v Horní Suché slavili výročí