Čtvrtý ročník podniku, který si ve městě a okolí získává na čím dál větší oblibě, je rozdělen do několika kategorií, a tak si každý aktivní i rekreační běžec může vybrat, čemu dá přednost.

Zájem kupříkladu vzbudil i kratší okruh pro seniory, kteří letos dostanou svou příležitost aktivně se zapojit do sportování.

Letošní závod bude zároveň Mistrovstvím Moravy a Slezska v silničním běhu na 10 km, takže na start se postaví atletické špičky nejen z regionu, ale celé Moravy. „Osobně čekám pokoření traťového rekordu,“ přiblížil Martin Kučera, hlavní organizátor akce, jemuž účast v běhu přislíbili například frontman kapely Nebe Petr Harazin či oblíbený hokejista místního AZetu Jan Maruna.

V předprogramu akce proběhne v 10 hodin dětský běh, kde je pro malé účastníky připraveno sladké občerstvení.

Závod na 5 km (od 10.30 hodin) bude memoriálem Manfréda Kosela, zakladatele havířovské atletiky. Účastníci si mohou vyzkoušet i štafetový běh na 4x2,5 km.

Ve 12 hodin odstartuje hlavní běh dne – Havířovská desítka na 10 kilometrů. „Stejně jako v předchozích letech poputuje stokoruna z každého startovného na činnost Handicap sport clubu Havířov,“ připomíná Kučera benefiční ráz akce.

A budou to právě havířovští boccisté, kteří už předchozí roky mohli využít příspěvek pro svou činnost, ať už to bylo zakoupení nových ramp pro hraní nebo herních míčů. Zároveň budou opět pomáhat s organizací a povzbuzovat běžce na trati.

„Vnímáme letos enormní zájem a máme z toho velkou radost. Poprvé máme předem zaregistrovaných přes tisíc závodníků. Velkou účast podpoří i místní sportovní kluby, z AZ Residomo Havířov si závod zaběhne přes padesát dětí, z florbalového klubu Torpedo to bude čtyřicet dětí a další pak doplní FK Gascontrol Havířov, Atletický klub Havířov nebo skupina 66 dětí ze Základní školy Moravská. A co víc, předpověď hlásí krásné počasí a věříme, že si všichni tento závodní den užijí,“ přeje si Kučera.

Kdo se ještě nestihl do závodu přihlásit, má možnost registrace přímo na místě.