Po Dalečíně se v rychlém sledu jede další, už čtvrtý díl českého motokrosového seriálu, ve kterém jde o body do celkové klasifikace. Průběžné celoroční výsledky před druhou polovinou sezony jsou v jednotlivých kubaturách vyrovnané, a tak se znovu bude na co dívat.

Do akce by se měli zapojit Martin Michek, Václav Kovář, kteří se přetahují o vedení v MX1, Sulivan Jaulin, vedoucí muž MX2 či suverénka ženské sekce Steffi Laier.

V Petrovicích se jedou v neděli závody.

Z domácích závodníků pojedou jen dva, člen AMK Petrovice Kamil Korzonek a ve veteránech pak Jindřich Hrabica mladší. „Jindra už domácí mistrovství nejezdí, ale na domácí Petrovice si vždycky najde čas,“ usmívá se jeho otec a dlouholetý hlavní organizátor petrovických závodů Jindřich Hrabica starší.

Petrovická trať je stejná jako loni, kromě jedné šikany, pro závodníky je však v depu připraven už větší prostor pro mytí svých strojů. „Letos na jaře jsme ho dodělali, spotřebovalo to sedmdesát kubíků betonu, ale ohlasy od závodníků máme pozitivní,“ přiblížil Hrabica.

Pro diváky zase pořadatelé udělali podchod, kterým se dostanou doprostřed okruhu a nemusí tak rizikově přebíhat trať. „Děláme vše pro bezpečnější závody,“ ujistil Hrabica, který si tak může přát snad už jen příznivé počasí.

Závody pro kategorie MX1, MX2, ženy a veterány startují v neděli 8. července ve 12.30 hodin, tréninky jsou na programu už v 8 hodin.