Klub MSK Orlová do poslední chvíle nevěděl, zda se akce bude moci konat, nakonec vše dobře dopadlo a závod se uskutečnil.

Počasí se umoudřilo a umožnilo stavitelům připravit náročné tratě. Dle pravidel musí mít každý závodník štafety připraveny jiné testové otázky a také pro něj musí být připraveny různé azimutové úseky. Tratě byly vyznačeny nejen fáborky, ale na asfaltovém povrchu také dočasnými spreji. Díky pomoci rodičů i vedoucích z jiných oddílů se podařilo zajistit i rozhodčí na jednotlivá stanoviště.

Základnou pro start a cíl byl areál orlovského letního kina, kde byl pro závodníky v provozu i bufet. Čekání na start a poté na výsledky si závodníci zpestřovali využitím hravých prvků jak v areálu kina, tak v blízkém workoutu.

Závodilo se ve čtyřech kategoriích a tu žákovskou vyhrála domácí štafeta MSK ve složení Dominik Cienciala, Michal Branny a Šimon Bolek.

I v kategorii žákyň se obě orlovské štafety dostaly na „bednu“. Stříbrné medaile si vybojovalo družstvo ve složení Jana Nowaková, Lucie Badurová a Barbara Solichová. Bronzové medaile pak získal tým v obsazení Nella Ligocká, Julie Jordanová a Kateřina Badurová.

V kategorii dospělých se muži i ženy MSK umístili na neoblíbeném čtvrtém místě.

Vzhledem k aktuálním vládním opatřením proti šíření koronaviru se jednalo o poslední turistickou akci sezony. Zrušeny byly poslední říjnové závody – tradiční Pacov a Supersprint.