„Jen v Orlové máme takto přehled o téměř třech stovkách předškoláků, za kterými pravidelně jednou týdne chodí trenéři a hrají hrají s nimi pohybové hry. U toho sledují, jak je které dítě pohybově zdatné a s jeho rodiči se poté baví o tom, že by dítě dali nějaký sport,“ vysvětluje Michal Kozák, šéf Městského sportovního klubu Orlová.

Všechno toto snažení má jediný cíl: vzbudit u dětí zájem o pohyb a sport. „A samozřejmě vybudovat si sportovní mládežnickou základnu ve městě,“ dodává.

Už tuto středu a čtvrtek proběhne na zimním stadionu v Orlové finále letošního ročníku, kterého se zúčastní 280 předškoláků.

Sportovní hry a oslavy vzniku města

Současně v Orlové pokračují přípravy projektu sportovních her, které mají dlouhodobější charakter a kvalifikace začne už na podzim. Vyvrcholením pak budou příští rok v červnu závody partnerských měst Orlové, k nimž přibyly také Říčany. „Vedení města je oslovilo v reakci na celorepublikovou anketu Místo pro život, kde se právě Říčany umisťují tradičně na 1. místě, zatímco Orlové na posledním,“ uvedl Michal Kozák.

Tato akce navazuje na oslavy 800 let Orlové, kteréžto výročí si město bude připomínat řadou akcí během celého příštího roku. „Přesný plán zatím není, na přípravách se intenzivně pracuje. Mohu prozradit, že při té příležitosti vznikne například kalendář, vyjde kniha o městě, vznikne desková hra. Ale těch akcí bude spousta. Vyvrcholení oslav by mělo být koncem května, kdy se tradičně koná Dny města Orlové,“ uvedla mluvčí města Nataša Cibulková.