Oddíl kulturistiky Faja Bohumín pořádá 4. ročník Bohumínského benchpressu. Je to také IV. ročník Memoriálu Michala Sdukose, který jako jeden z prvních předsedů oddílu se zasloužil o rozvoj tohoto sportu ve městě a blízkém okolí.

„Závodu se mohou zúčastnit začátečníci i pokročilí, kteří mají zájem změřit si své síly v této nejoblíbenější silové disciplíně. Prezentace a vážení závodníků bude probíhat od 10 do 11 hodin, kdy pak začne samotný závod," láká za pořadatele Vilém Žák.

Samostatně budou hodnoceny kategorie do 25 let, do 40 let, do 55 let a nad 55 let bez speciálního dresu. Startovat mohou pouze závodníci starší 14 let, startovné činí 200 korun.

„O pořadí rozhoduje rozdíl výkonu a tělesné hmotnosti závodníka. Na vítěze čekají opět pěkné poháry a medaile a všichni závodníci obdrží ocenění za účast," dodává Žák.

Zájemci se mohou hlásit pánu Oldřichu Pečovi na telefon 604 793 303, nebo na e-mail pecolda47@seznam.cz. Pořadatelé zvou také diváky, aby se přišli podívat a povzbudit své přátelé a známé. Vstup je zdarma.

Na loňském memoriálu vytvořil Erich Koch z oddílu kulturistiky FAJA Bohumín svůj osobní rekord, když zdolal činku o hmotnosti 165 kilogramů a Martin Turek z TJ Viktorie Bohumín v exhibičním vystoupení ve speciálním dresu pokořil 215 kilogramů.