Na MČR v atletice veteránů v Opavě startoval Fójcik v běhu na 800 metrů a na závody se připravil skvěle. Bral stříbro, což je jeho nejlepším výsledkem v rámci domácích šampionátů. „Dosud jsem byl nejlépe čtvrtý v roce 2007 v Táboře," poznamenal Fójcik, který se republikových mistrovství účastní od roku 2006.

Přitom paradoxně sám v mládí aktivně nezávodil. „Hrál jsem pouze fotbal. Atletice, konkrétně běhům na středních tratích, jsem propadl až v pozdějším věku. Poté co jsem zjistil, že při fotbale v mém věku člověk snadno přijde k úhoně," zasmál se Vavřinec Fójcik, který nemá pevně stanovenou běžeckou disciplínu, které by se zásadně držel.

„Běhám osmistovku, ale také delší tratě. Ovšem jen do 1 500 metrů, případně jednu míli. Vytrvalostní závody pro mě nejsou," upřesňuje běžec z Těrlicka, který se letos zúčastnil i prestižního mítinku – Memoriálu Josefa Odložila v Praze. Tam skončil ve své kategorii sedmý, což je slušný výsledek.

„Když je čas a peníze, objíždím různé podniky po republice. A když jsou hlavně peníze, zkouším i mistrovství Evropy veteránů v těchto dráhových disciplínách. Letos se jej zúčastním, protože proběhne na česko-polsko-německém rozhraní (v srpnu v německém Zittau, polské Bogatynii a českém Hrádku nad Nisou – pozn. red.), a to je blízko," vysvětluje Fójcik, který také vyhledává různé městské běhy v regionu.

„Když to je závod do jedné míle, jdu do toho. Delší závody, kterých je většina, ale nevyhledávám," svěřil se mimo jiné trojnásobný vítěz Běhu ulicemi Bohumína.