VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Velká cena Karviné. Nová tradice?

Karviná – Zřejmě slušnej oddíl. Slovy z filmové klasiky „Jáchyme, hoď ho do stroje!“, která se mimochodem dotýká i judistické tématiky, by se dalo nazvat počínání Baníku Karviná, který se snaží Velkou cenou Karviné zviditelnit judistické dění ve městě.

29.11.2017
SDÍLEJ:

Předseda Baníku Karviná Karel Štefánik povzbuzuje Kateřinu Durčákovou (v bílém).Foto: Vít Hovjadský

V neděli se do haly MFK (na Kovoně) sjelo přes 150 závodníků, aby se sportovně popralo o medailová umístění na teprve druhém ročníku Velké ceny Karviné v judu.

„Naše akce je určena dětem a mládeži. Nechtěli jsme začínat úplně od těch nejmenších, tedy benjamínků, protože těch je vždycky strašně moc, chtěli jsme připravit něco také pro větší děti, takže u nás soutěží mladší a starší žactvo, a také dorost,“ objasnil úvodem předseda Baníku Karviná Karel Štefánik.

Mimochodem, přípravy na druhý ročník akce začaly de facto bezprostředně po skončení toho prvního.

„Loni to byla naše premiéra. Připravit organizaci takového turnaje není jednoduché. Vyhodnotili jsme si, co bylo loni špatně a co dobře, měli jsme čas vychytat mouchy a letos jsme se snažili o udržení docela vysoké laťky, kterou jsme loni z hlediska úrovně a zabezpečení nastavili,“ poznamenal Štefánik, jehož potěšila slova trenérů ostatních klubů, kteří si organizaci turnaje pochvalovali.

„To je vždy potěšitelné, na druhou stranu i zavazující, ale už jsme věděli, do čeho jdeme, takže jsme byli připravenější,“ doplnil Štefánik, který ztratil během rozhovoru několik vlídných slov s účastníky akce napříč všemi kluby.

Prvenství vybojoval také Adam Vosáhlo (vpravo).

Domácí váleli

Mumraj v hale Kovony trval přes pět hodin, zápasy probíhaly souběžně na třech tatami za bedlivého dozoru rozhodčích, neustálého fandění mladých judistů a pokynů trenérských štábů.

Kdo se zrovna nepral, využil možnosti občerstvit se. Dobrovolníci z řad domácích organizátorů byli vždy k ruce. „Když je člověk obklopen dobrými lidmi, jde to samo,“ usmál se Štefánik.

Díky na jaře navázané spolupráci s polským oddílem juda z Plocku, a také díky několika slovenským klubům, dostala letošní Velká cena Karviné mezinárodní punc.

Filip Durčák (vlevo) byl doma úspěšný.

A jaké plány má s podnikem Karel Štefánik? „Moje vize je skromná – chci, aby to byl pohodový turnaj, na který se děti těší a který si užijí. Nemáme ambice být kvalifikací na MČR, je to prostě turnaj pro tři věkové kategorie, a to nám zatím bude stačit,“ poznamenal první muž baníkovského juda.

A jak se mu podle slov svého šéfa letos dařilo? „Už se pomalu blíží konec roku, takže bilancovat můžeme. Upřímně – nebyl to tak úspěšný rok jak loni, kdy jsme díky Adamu Vosáhlovi měli mistra republiky. Letošním velkým úspěchem je páté místo Viktorky Mžykové na republice,“ připustil Štefánik.

Mírný ústup z vydobytých pozic byl způsoben faktem, že většina úspěšných dětí přestoupila do vyšší věkové kategorie, a tam už je pro ně vždy složitější se prosadit.

Karvinský klub nicméně stále zásobuje svými judisty regionální jedničku z Baníku Ostrava, v jehož barvách Karvinští hostují. Trochu výjimku ze zaběhnutých pořádků představují dvojčata Vosáhlova. David s Adamem studují v Olomouci, a tak se momentálně perou právě za klub z Hané.

Adam Przybyla (uprostřed) také zvítězil.

Aktuálně jsou největšími tahouny Baníku žáci, konkrétně Jan Babič, Viktorie Mžyková, Adam Przybyla a Filip Durčák. Dá se říci, že všichni na domácí akci potvrdili svůj potenciál a vedle nich ještě další.

Adam Vosáhlo vyhrál mezi dorostenci, Filip Durčák dokonce jak mezi staršími žáky, tak mezi dorostenci a Adam Przybyla zvítězil mezi staršími žáky.

Jan Babič skončil mezi staršími žáky druhý, třetí místa přidali Viktorie Mžyková (starší žačky), Tomáš Gančarčík (starší žáci) a Kateřina Durčáková (dorostenky).

Autor: Martin Ruščin

29.11.2017
SDÍLEJ:

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Horníci 21 000 Kč

Horníci v uhelných dolech (převážně ruční) horník-rubač. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč, mzda max. 32000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Způsob kontaktu: , POZN: otevírací doba od 16.-27.7. pouze ÚTERKY a PÁTKY; mimo se lze spojit telefonicky, , Poradenské centrum OKD, tř. Osvobození 1721/9, Karviná , PO, ST 8:00 - 16:00 hod.; ÚT, ČT 8:00 - 14:00 hod.; PÁ zavřeno, odkaz na internetovou stránku pro tuto pozici, https://www.pracevokd.cz/cs/volne-pozice/hornik-rubac, , , , Náplň práce:, - provádění hornických prací v těžbě uhlí v porubu, - ovládání mechanizované hydraulické výztuže, stavění stojek, - ovládaní dobývacího kombajnu, nebo pluhu, - plenění obloukové výztuže za porubem, - vrtání, kladení umělého stropu a lepení nadloží, - spolupráce při ostatních pracích v porubu , , V případě zájmu o práci v OKD si připravte: , -životopis, -občanský průkaz, -doklad o nejvyšším dosaženém vzdělání, -zápočtový list z posledního zaměstnání, , Pokud jste již v minulosti pracovali v podzemí hlubinného dolu, připravte si dále tyto doklady:, -doklad o dosažené kvalifikaci v dole, -doklad o výši NPE, -doklad o poslední fárané směně, , Pracovní poměr na dobu určitou 1 rok s možností prodloužení, pracoviště lokalit závodů Karviná, ČSM, Darkov, , Výhody:, - náborový příspěvek až 60.000,- Kč, - zajímavý výdělek po jednom roce až 41.000,- Kč, po druhém roce až 46.000,- Kč , (za podmínky splnění 5. kvalifikační třídy - činnost rubání a přípravy), - přídavek na dovolenou a Vánoce, - 6 týdnů dovolené, , - penzijní připojištění, - příspěvek na dětské rekreace, - svačiny a pitný režim na pracovišti zdarma, - příspěvek na stravování. Pracoviště: Okd, a.s. důlní závod 2, 735 34 Stonava. Informace: Markéta Klopcová, +420 725 756 830.

Zdravotnictví - Zdravotnictví Sociální pracovník 22 361 Kč

Sociální pracovníci v oblasti péče o zdravotně postižené Sociální pracovníci. Požadované vzdělání: vyšší odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22361 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Náplň práce: Sociální práce s dospělými lidmi se zdravotním postižením , (jedná se o uživatele s mentálním postižením a závažným duševním onemocněním). , Sociální pracovník vede jednání se zájemci o službu sociální rehabilitace. Komplexně analyzuje životní situaci zájemce/uživatele. Zaměřuje se na životní příběh zájemce/uživatele, klíčové nerovnováhy v jeho životní situaci a mapování potřebné podpory. Motivuje zájemce/uživatele k samostatnému rozhodování. Zastupuje zájmy uživatelů a hájí jejich práva. Poskytuje metodickou podporu klíčovým pracovníkům. , Podílí se na aktualizaci a tvorbě vnitřních pravidel služby a dalších relevantních dokumentů., , Můžeme Vám nabídnout:, · zázemí stabilní organizace s dlouholetou tradicí;, · nestereotypní, kreativní, samostatnou a smysluplnou práci; , · práci v terénu a administrativní práci, · práci na plný úvazek 37,5h/týdně;, · pracovní dobu od 7 do 15hodin, · základní měsíční mzdu: 22 361,- , + zvláštní příplatek: 600,-, + osobní ohodnocení: 100 až 4 690,- , (po zkušební době);, · další vzdělávání a profesní rozvoj;, · předpokládaný nástup: 15. 8. 2018, Kancelář zaměstnance se nachází v Českém Těšíně, jednou týdně dojíždí do kanceláře střediska v Třinci , Jaká je naše představa o Vás? , · trestní bezúhonnost;, · zdravotní způsobilost - zdravotní stav bez omezení, dobrá fyzická kondice;, · odborná způsobilost k výkonu povolání sociálního pracovníka dle §110 ZSS;, · schopnost samostatné práce (nejen v kanceláři, ale také v terénu); , · zodpovědný přístup k práci, schopnost týmové spolupráce, otevřenost novým myšlenkám a zkušenostem;, · výborné komunikační dovednosti, organizační schopnosti., , V případě zájmu zasílejte životopis a motivační dopis na e-mailovou adresu: v.nyberova@slezskadiakonie.cz, nejpozději do: 19. 7. 2018 do 12h. Do předmětu e-mailu napište VŘ, RÚT Český Těšín, Třinec. , , Na základě posouzení zaslaných dokumentů budou úspěšní uchazeči pozvání k výběrovému řízení na konkrétní hodinu, o které budou informování e-mailem nebo telefonicky, Výběrové řízení proběhne na Ústředí Slezské diakonie v Českém Těšíně. , 1. kolo výběrového řízení proběhne 20. 7. 2018. Pracoviště: Slezská diakonie - rút č. těšín, Třanovského, č.p. 1758, 737 01 Český Těšín 1. Informace: Veronika Nyberová, +420 731 120 262.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel základní školy 26 020 Kč

Učitelé na 2. stupni základních škol Učitelé na 2. stupni základních škol - matematika a fyzika. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 26020 kč, mzda max. 33930 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Vysokoškolské magisterské studium pro učitele 2. stupně., Aprobace matematika a fyzika, Způsob kontaktu: s žádostí zašlete životopis a kopii o vzdělání. Na základě zaslaných dokladů na uvedený e-mail Vás pozveme k výběrovému řízení. Pracoviště: Základní škola havířov-šumbark školní 1/814 okres karviná, příspěvková organizace, Školní, č.p. 814, 736 01 Havířov 1. Informace: Dagmar Votrubcová, +420 596 884 808.

Služby - Služby Ostatní pomocní a nekvalifikovaní 15 000 Kč

Ostatní pomocní a nekvalifikovaní pracovníci ve službách jinde neuvedení Pomocní dělníci do pekárny. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Nepřetržitý provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: Hledáme pomocné dělníky do pekárny na provoz v Havířově Bludovicích. Ranní, noční směny., , Způsob kontaktu: předem telefonicky (8:30-14:00) domluvit schůzku nebo emailem.. Pracoviště: Erpeko, a.s. - sídlo, Těšínská, č.p. 991, 736 01 Havířov 1. Informace: Renata Mikulová, +420 737 210 815;.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Orlovská nemocnice.

Problémy nemocnice i náměstí

Ilustrační foto.
24

V Beskydech silně prší, meteorologové vydali varování

S ODISkou můžete jet i RegioJetem

Cestující s dlouhodobými časovými jízdenkami ODIS mohou nově při cestách mezi Návsím a Ostravou využít také tři ranní spoje RegioJet.

Pro středoškoláky mladší 18 let je nabídka brigád mizivá

I když je polovina července a zájem středoškoláků o brigády je obrovský, jen málokdo z nich bývá úspěšný. Firmy totiž až na výjimky brigádníky mladší 18 let téměř nevyužívají.

Stařečkovi o holi nejdříve nabídl pomoc, pak ho nestydatě okradl

Karviná - Jen pár týdnů pobyl na svobodě jedenatřicetiletý recidivista, který si za oběť vybral devětasedmdesátiletého pána, navíc chodícího o holi. Příliš ale neuspěl a už dvacet minut po činu ho zadržela policie.  

Prší, ale lesy jsou prázdné. Hřiby mají přestávku

Aktuální déšť a teplé počasí láká houbaře vyrazit do lesů. Žádné velkolepé úlovky ale očekávat nelze. V červenci si podle odborníků dává příroda s hřiby přestávku.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT