V sobotu byl se svými spoluhráči blízko vítězství nad dosud neporaženým Brnem (29:29), nezvládnutý závěr zápasu však Baník o drahocenný bod připravil.

„Takový konec vás vždycky zamrzí, zvláště když jsme měli výborný vstup do utkání a vedli až o pět gólů. Jednu dobu jsme mohli jít i na šest, ale nedali jsme šanci, Brno se pak dotáhlo a už to bylo vyrovnané až do konce," smutnil po zápase Vít Pyško.

Potvrdilo Brno svou sílu?
Ale jo, potvrdili, že jsou na špici právem. V létě dobře posílili, mají vyrovnané spojky, podle aktuální formy asi i nejlepšího gólmana v lize. Hrají fakt výborně.

Přesto na vaší lavičce zavládlo po utkání docela zklamání…
Já to beru jako ztrátu. Už minule v Lovosicích jsme měli získat oba body, předtím doma taky. Je to spíš ztráta, podobně to určitě berou i spoluhráči.

Baník v létě oslabil, ale tradice klubu jej nutí prát se o přední pozice i v novém složení. Souhlasíte?
Stoprocentně, vždyť s podobnými cíli jsem přišel do týmu i já. Chtěli bychom se pohybovat na špici tabulky, hrát o medaile, k čemuž nás velká házenkářská tradice ve městě zavazuje. Osobně nemám rád to označení ‚oslabil'. Házená se nehraje na jména, na place je pořád sedm lidí a my se s tím holt musíme poprat. Nechceme hledat žádná alibi, prostě bychom rádi hráli vrch tabulky. Proto nás také mohou domácí ztráty s Plzní i Brnem mrzet.

Do Karviné jste přišel z Frýdku, byla letní příprava v Baníku 
jiná?
Byla jiná v tom, že nás čekalo větší penzum tréninkových jednotek. Absolvovali jsme turnaje v cizině, ale to nebyla odlišnost. Ve Frýdku jsme loni také odehráli kvalitní turnaj v zahraničí, dokonce ve Švýcarsku. V takových ohledech to tedy není moc rozdílné. Já zažil ve Frýdku přípravu pod trenérem Kekrtem a ta je pověstná. Mohu vlastně říct, že pro angažmá v Karviné mě trenér Kekrt připravil výborně. Po kondiční stránce si nemůžu stěžovat, mám naběháno na měsíce dopředu (smích).

Mimochodem, házenou provozujete odmala? Jiné sporty jste nezkoušel?
Ani ne, v podstatě už jedenáct let hraji házenou a tendenci zkoušet jiné sporty jsem neměl.

A pořád ve Frýdku?
Až na dorost v Zubří ano. Jsem odchovanec frýdecké házené.

Ani jiné posty než brankářské jste nezkoušel?
Ne ne, jsem furt brankář a neměnil bych. Mezi tyčemi mi to vyhovuje (úsměv).


#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#