Zúčastní se ho také tři týmy z World Tour i česká špička. „Moc se těším na to, že budu poprvé závodit v České republice právě na Czech Tour. Je super, že se znovu setkám se svým bývalým kolegou Leo Königem, který se mnou ve Sky v roce 2015 vyhrát Tour de France, a uvidím závod, jenž řídí. Mám za sebou dobrý tréninkový blok a jsem připraven zahájit druhou část sezony,“ řekl Chris Froome, osmatřicetiletý Brit.

PROGRAM CZECH TOUR 2023:
Čtvrtek 27. července - 1. etapa: Prostějov - Uničov (165 km)
Pátek 28. července - 2. etapa: Olomouc - Pustevny (166,9 km)
Sobota 29. července - 3. etapa: Moravská Třebová - Červenohorské sedlo (161,5 km)
Neděle 30. července - 4. etapa: Šumperk - Šternberk (176,2 km)

„Slibujeme atraktivní cyklistiku nejvyšší kvality. Nabitá startovní listina garantuje skvělou podívanou,“ prohlásil Leopold König, ředitel Czech Tour s tím, že úvodní etapa startuje ve čtvrtek 27. července v Prostějově a po téměř 170 kilometrech končí v Uničově. V pátek 28. července se peloton vydá vstříc 167 kilometrům z Horního náměstí v Olomouci, přičemž finišovat se bude na Pustevnách. Cyklisté pokoří 2840 výškových metrů.

„Každý z borců s ambicemi na celkové pořadí bude muset být mimořádně ostražitý, aby jeho sen v těžkém stoupání neskončil předčasně,“ podotkl Leopold König, rodák z Moravské Třebové, kde odstartuje v sobotu 29. července třetí dějství a zároveň královská etapa. Měří 161,5 kilometrů a bude drsnou prověrkou pro všechny vrchaře. Celkem se do nohou v sedlech zakousne 3404 výškových metrů. Cíl? Červenohorské sedlo.

Finále přijde na řadu v neděli 30. července při etapě ze Šumperka do Šternberku. Cyklisté budou muset během 176,2 kilometru zdolat 2982 výškových metrů. Generálním partnerem prestižního cyklistického podniku zůstává společnost Sazka. „Se závodem máme velké plány. Zatím se odehrává v Jeseníkách a Beskydech, ale v dalších letech chceme využít potenciál celé země,“ sdělil Petr Jonák, ředitel vnějších vztahů společnosti Sazka.