V posledním utkání první poloviny sezony totiž doma doslova udolali spojený tým Přerova a Holešova.

Utkání dvou vyrovnaných soupeřů přineslo zajímavou házenou, ale také dosti nervozity zapříčiněné nepřesnými výroky obou arbitrů. Ti z první půle udělali doslova bramboračku. Domácím se moc nedařilo, v obraně byli průchozí a také gólman Nolč spoluhráčům moc nepomohl. Hráči se dokonce hádali mezi sebou.

O přestávce měli prostor si v kabině vše vyříkat, zklidnit se a vyburcovat se k obratu. Na palubovku pak vyběhlo úplně jiné mužstvo táhnoucí za jeden provaz.

Házenkáři MHK po boji zdolali Holešov-Přerov a přezimují druzí.Zdroj: Ivo Dudek

Hráči se už nenechávali vykolejit prapodivnými verdikty rozhodčích, zlepšili střelbu i útočnou kombinaci. Prostor mezi tyčemi zaujal velezkušený Wojcik a to vše vedlo k obratu a osmé výhře v sezoně.

K dalšímu výbornému představení se rozehrál Jan Dudek, autor devíti branek, vidět byl i Adam Csöllei na střední spojce. Karvinským poměrně slušně vycházela spolupráce s pivotem, tedy Janem Pindejem, který dal soupeři pět gólů.

Díky osmému sezonnímu vítězství si Karvinští nakonec vylepšili náladu a dívají se na vedoucí Rožnov s minimálním jednobodovým odstupem. Druhou část sezony zahájí až 18. února utkáním na „rozjezd", protože hostí předposlední Velkou Bystřici B.

MHK Karviná – TJ Holešov-Přerov 33:30 (14:16)

MHK: Wojcik, Nolč – Klima, Vančo, Pomahač 3, Pindej 5, Kawulok 4, Dudek 9/2, Csöllei 6, Čavrnoch 4, Husár 1, Seriš 1.