Zbrojovka Vsetín – Slavoj Český Těšín 3:5

Těšíňané splnili úlohu favorita a po výhře nad sestupem ohroženým Vsetínem se v tabulce dotáhli na vedoucí duo Poruba B – Frýdek-Místek B již na rozdíl jediné výhry.

„Nebylo to snadné. Až po třech hodinách hry jsme se ujali vedení, když Gibiec využil slabých polí Bosáka na dámském křídle, pronikl do jeho pozice a ten nebyl schopen čelit materiálním ztrátám,“ přiblížil kapitán hostí Václav Mitura.

Za domácí vyrovnal Motúz, který přesnou hrou vyvrátil nekorektní oběť figury Molendy. Na zbylých šesti šachovnicích byly vyrovnané, případně velmi nejasné pozice.

Basketbalisté v Brně nezvládli ani jedno utkání, i když nehráli zle.
Brněnské prohry, basketbalisté dál bojují o play off

Václav Mitura nejprve remizoval s domácím Zádrapou. Do vedení poslal Těšíňany Wiewiora, který propočítal ostrou pozici přesně a výsledkem byl přechod do pěšcové koncovky s pěšcem navíc, pročež vsetínský Vereš musel vzdát.

„Na čtvrté šachovnici měl blízko výhře náš Kawulok proti Stančíkovi, když v koncovce střelec proti jezdci a pěšcích na obou křídlech stupňoval převahu, ale ve vyhrané pozici jediným nepřesným tahem dovolil soupeři zachránit se,“ litoval Mitura.

David Pastrňák je v půlce sezony na svém gólovém maximu. Teď už se bude jen zlepšovat.
Pastrňák vyrovnal svůj střelecký rekord. Bude lepší

I tak Slavoj stále vedl, v tuto chvíli 3,5:2,5. Na zbylých třech šachovnicích se hrály věžové koncovky, což jen potvrzuje, že tento typ koncovek se vyskytuje nejčastěji a proto je na jejich znalost kladen největší důraz.

Nejprve Raszka odolal tlaku domácího Kovaříka a s pěšcem méně vybojoval remízu. Stejně si vedl K. Mitura proti Parákovi a záleželo tak na L. Langnerovi, jestli se mu podaří vybojovat aspoň remízu. Ten hrál ale na vítězství, proti Bělunkovi stupňoval tlak a učebnicovým způsobem dotáhl partii k vítězství.

Body: Motúz, Stančík, Parák, Zádrapa a Kovařík po 0,5 – Wiewiora, L. Langner a Gibiec po 1, Kawulok, K. Mitura, V. Mitura a Raszka po 0,5.

SK Slavia Orlová – Slavoj Poruba B 5:3

Orlová si doma vyšlápla na vedoucí Porubu B a přivodila jí první ztrátu v soutěži. Partie nejsilnějších hráčů skončily remízou, ale Neděla s Kubošem zdolali papírově silnější soupeře a zajistili Orlové cenný skalp. Žádný z domácích hráčů neprohrál, všichni skvěle zabojovali.

Body: Neděla a Kuboš po 1, Tomaszewski, Mrázek, Zabystrzan, V. Šrámek, Lojek a Kostka po 0,5 – Cvek, Murdzia, Caletka, Malík, Adámek a Židek po 0,5.

Oldřich Horák

Martin Šindelář bude na jaře hostovat v Karviné.
Martin Šindelář bude hostovat v Karviné
Házenkáři nečekaně padli a musí se z toho rychle oklepat. Blíží se Challenge Cup.
Šok na úvod. Házenkáři prohráli v Brně