Naopak v ohrožení je havířovský Baník, který těsně nestačil na stolech Frýdku-Místku C a dvě kola před koncem zůstává na dostřel spodku tabulky.

BŠŠ Frýdek-Místek C – Baník Havířov 4,5:3,5

Baník se proti favoritovi statečně držel, bodovali oba Podlesní i Baier, další výhru už ale nikdo nepřidal a remíza Bureše na body nestačila.

Body: Benčo, Miča, Tauš a Laurincová po 1, Štěpán 0,5 – Pavel Podlesný, Petr Podlesný a Baier po 1, Bureš 0,5.

Sokol Vrbno p. P. – Slavia Orlová B 5:3

V souboji tabulkových sousedů se smálo domácí Vrbno, Orlovským to však nemusí vadit, skončí v první půlce tabulky.

Body: Butkiewicz, Janyška a Vaněk po 1, Tustanowski, T. Zdražil, Pán a J. Zdražil po 0,5 – Tomaszewski 1, Sikora, Novák, Horváth a Neumann po 0,5.

Labortech Ostrava B – Slovan Havířov 4:4

„Domácí nás překvapili hned dvakrát. Poprvé změnou hrací místnosti, podruhé nasazením velmistra Tally,“ prozradil zástupce kapitána Slovanu Aleš Kubeczka. Havířovští se však sestavy soupeře nezalekli. „Smír na prvních dvou šachovnicích odstartoval remízová jednání také v dalších partiích. Ke konci už nechtěl nikdo riskovat a po vyrovnaných partiích se dohodly remízy,“ přibližoval nerozhodné klání od začátku do konce Kubeczka.

Body: Talla, Michenka, Fiřt, Krajina, Bachořík, Didi, Kander a Chliapas po 0,5 – Neděla, Jaworski, Wiewiora, Valenčík, Pacl, Kubeczka, Kaminský a Beran po 0,5.

ŠK Karviná – Slavoj Poruba C 5,5:2,5

V souboji namočených se radovali Karvinští. „Poměrně brzy skončilo remízou hned pět partií z osmi, takže se nakonec bojovalo na páté, šesté a sedmé šachovnici,“ sdělil Deníku kapitán domácích Lubomír Zimniok.

Všechny tyto partie nakonec dovedli Karvinští k vítěznému konci. „Zatímco na páté hrající Jarda Sobek se pokoušel uplatnit výhodu pěšce a Olšar na šesté šachovnici hledal výhodu, na sedmé jsem bojoval já. Odhodlal jsem se k riskantní hře a vyšlo mi to,“ oddechl si Zimniok.

Podobně ohromnou vůli po vítězství předvedl také Olšar, který doslova vydřel výhru nad Dobešem, a nakonec zvítězil i J. Sobek. Starosti tak zůstávají porubskému céčku.

Body: J. Sobek, Olšar a Zimniok po 1, Mroziak, Poloch, Růžička, Kubicka a R. Sobek po 0,5 – Dobrovolský, Židek, Chlevišťan a Potomák po 0,5.

Oldřich Horák