Zamarský měl velmi úspěšnou už loňskou sezonu, v níž se stal vicemistrem republiky mezi masters a mistrem ještě v klasické kategorii mužů. Na mistrovství Evropy skončil šestý.

Letos svá umístění podtrhl druhým místem na MČR v kategorii masters 40-50 let a hlavně stříbrem ze světového šampionátu. „Jsem samozřejmě maximálně spokojený, protože konkurence na obou šampionátech byla skvělá a já jsem s plackou na mistrovství světa ani nepočítal. Ale povedlo se," usmíval se stonavský sportovec.

Kdo si myslí, že provozovat naturální kulturistiku je snadné, tak se poměrně dost plete, protože připravit se svědomitě na podobnou událost stojí i dost odříkání. „Zvlášť v mém věku, kdy už je vyrýsování postavy o každém deku," směje se čtyřiačtyřicetiletý Zamarský. Kulturistická dieta je pro sportovce, kteří dbají o stavbu těla bez sporných podpůrných prostředků, fyzicky náročná. „Člověk se zbavuje podkožního tuku, aby na závodech vyniknul svalový reliéf, těsně před závodem pak i vody, takže jde vlastně o to, aby měl jen svaly a kůži," popisuje Zamarský.

Jemu se to zjevně povedlo, protože na republikovém mistrovství v Brně porotu oslovil natolik, že mu přiřkla další vicemistrovský titul mezi masters. Zanedlouho se pak do Karlových Varů sjela podobná konkurence a světový šampionát na západě Čech se stal dosud nejlépe obsazeným závodem v krátké historii české naturální kulturistiky. „Bylo to dáno i tím, že naše federace se díky úsilí předsedy Tomáše Procházky včlenila do světové asociace naturální kulturistiky INBA, takže do Varů se sjela větší konkurence než tomu bylo v minulých letech," vysvětluje Zamarský, který v tlačenici na medaile znovu obsadil druhé místo v kategorii masters!


#flash|https://g.denik.cz/73/83/denik_tisk.swf|500|115|denik_tisk#