Vodáci se sejdou v 10 hodin dopoledne u mostu v Ostravě-Koblově, odkud vyplují směrem na Starý Bohumín a Polsko. Mezi 11. a 12. hodinou zkontrolují celníci za starým hraničním mostem ve Starém Bohumíně vodákům pasy a občanské průkazy. V Bohumíně bude kromě celníků čekat na vodáky i Rumcajs.

Do recesistické akce se opět aktivně zapojí i bohumínská radnice. Kostýmky a obleky vymění výprava úředníků za kánoe a pádla a na pár hodin tak okusí, jaký je pohled na svět z hladiny řeky. Plavbu v kánoi absolvuje podruhé v životě také první muž města, starosta a senátor Petr Vícha. Ten svou vodáckou premiéru zažil právě při loňském ročníku této recesistické vodácké akce.

„K životní premiéře mě vloni zlákala naše tisková mluvčí (Lucie Balcarová – pozn. red.), která tenkrát loď řídila a na mne zůstalo pouze místo háčka. Protože je to zkušená vodačka a vloni mě do Odry nevyklopila, troufnu si s ní na vodu letos opět znovu,“ řekl pár slov k páteční plavbě bohumínský starosta Petr Vícha. Město Bohumín budou reprezentovat celkem čtyři lodě, ve kterých bude sedět kromě starosty například místostarostka Bohumína Věra Palková či ředitel městské společnosti Bospor Jan Rozsypal.

Kapitánem bohumínské posádky bude vedoucí organizačního odboru Lumír Macura. „Společně s úředníky a zástupci vedení města jsme v kajacích pluli po Odře už vloni a všichni byli akcí nadšení. Rozhodli jsme se proto, že se do Plavidel 2007 opět zapojíme a budeme rádi, když se k nám přidají i bohumínští občané,“ říká Lumír Macura. Vodácká akce bude do neděle 17. června pokračovat i v Polsku, kde je naplánováno vyhodnocení nejlepších recesních plavidel.